שבעה חודשים לאחר שנפל במתקפת הפתע - בן נולד לרס"ן אבי חובלאשוילי

בן שני נולד לסמג"ד בקרקל שנפל בבוקר שמחת תורה. "התאריך המשוער ללידה היה 18/5, אבל התינוק החליט לבוא לעולם קצת יותר מוקדם, דווקא בין יום השואה ובין יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, כאילו מבקש להעביר את המסר"

חדשות כיפה חדשות כיפה 09/05/24 11:29 א באייר התשפד

שבעה חודשים לאחר שנפל במתקפת הפתע - בן נולד לרס"ן אבי חובלאשוילי
האלמנה שוש עם הרך הנולד , צילום: אוהד יחזקאלי, דוברות בית החולים

חיים חדשים: בשעה טובה נולד השבוע בנו השני של רס"ן אבי (אברהם חובלאשוילי), סמג"ד בקרקל, שנפל בבוקר השבת השחורה. חובלאשוילי, תושב העיר אשדוד, היה בביתו בשבת, 7/10. עם היוודע דבר חדירת המחבלים ליישובי הדרום עלה על מדיו ויצא לכיוון קיבוץ סופה. בדרכו לשם, ליד צומת סעד נתקל בחוליית מחבלים וחיסל כמה מהם. לאחר מכן, המשיך בנסיעה דרומה מתוך רצון לחבור לגדוד שלו בסופה, עם זאת, בדרכו, החל לקבל מידע בדבר הרג המוני באזור רעים (המסיבה) והחליט לשנות מסלול לכיוון.

בהגיעו לשם נתקל בחוליית מחבלים נוספת, לגמרי לבדו הוא פעל לחתור למגע והסתער. אבי הצליח להרוג מספר מחבלים טרם נהרג. שבועיים טרם נפילתו, גילו הוא ורעייתו, שושי סבהט, שהם בהריון בשבוע השישי.

רס"ן אבי חובלאשוילי ז"ל

רס"ן אבי חובלאשוילי ז"ל צילום: באדיבות המשפחה

השבוע, מס ימים לאחר יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ומספר ימים לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, נולד בנו של אבי בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד. הברית צפויה להתקיים ביום העצמאות.

התינוק החליט לבוא מוקדם כדי להעביר מסר שלא ינצחו אותנו

האם שושי: "התאריך המשוער ללידה היה 18/5, אבל התינוק החליט לבוא לעולם קצת יותר מוקדם, דווקא בין יום השואה ובין יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, כאילו מבקש להעביר את המסר, על האף העצב הגדול, האישי והכללי, שאנחנו כאן למרות הכל ועם הכל. העובדה שהברית צפויה להתקיים ביום העצמאות היא הוכחה ניצחת: לא ניצחו אותה – ולא ינצחו אותנו".

"הוא היה אבא מהמם"

בראיון שהעניקה ל"חדשות כיפה" לפני מספר חודשים סיפרה שוש: "מאז השביעי לעשירי אני מתמודדת עם הלבד הזה, עם ההיריון. החודשים האלה היו קשים" מודה שוש. "המשפט הזה 'שהזמן יעשה את שלו וירפא' - לא עובד אצלי. כל יום שעובר נהיה יותר ויותר קשה. כל דבר קטן מעלה לך את המחשבות. הבת שלנו התחילה לזחול ממש לא מזמן, וישר עלו לי המחשבות על איך היה מגיב ומתלהב אם היה רואה אותה. הוא היה אבא מהמם".