גילה שזכה ב-4.5 מיליון שקלים בלוטו - ואשתו ביקשה שיחזור לישון

מי שזכה בטופס יחיד במסלול הדאבל לוטו התקשה להאמין למזלו הטוב. במשך שנים הוא רץ עם מספרים קבועים של ימי הולדת במשפחה, עד הזכייה. זה מה שהוא מתכנן לעשות עם הכסף

חדשות כיפה חדשות כיפה 07/05/24 16:05 כט בניסן התשפד

גילה שזכה ב-4.5 מיליון שקלים בלוטו - ואשתו ביקשה שיחזור לישון
זכה במיליוני שקלים, אילוסטרציה, צילום: lunopark,Shutterstock

ביום חמישי האחרון הגיע לבית מפעל הפיס הזוכה המאושר בהגרלת הלוטו שנערכה בסוף החודש שעבר, שזכה בטופס יחיד במסלול הדאבל לוטו בפרס השני, בסכום של 4.5 מיליון שקלים. הזוכה, גבר בתחילת שנות ה־70 לחייו ממרכז הארץ סיפר לאנשי מפעל הפיס, שהוא נוהג להשתתף בהגרלות הלוטו. "יש לי טופס בן 8 טבלאות בעלות של 48 שקלים עם מספרים קבועים שרצתי איתם במשך תקופה מאוד ארוכה, ולצערי לא הניבו שום פרס משמעותי. לפני שלושה חודשים החלטתי לעשות שינוי. חלק מהמספרים שמרתי, כי הם מייצגים תאריכי לידה של בני המשפחה הקרובה, וחלק החלפתי, ועל בסיס זה הרכבתי לעצמי צירופי מספרים חדשים".

לא הצלחתי לישון, אז בדקתי את המספרים באפליקציה

"בלילה של יום שלישי לא ציפיתי בשידור ההגרלה בטלוויזיה, וכמו כל ערב הלכתי לישון, אך מסיבה לא ברורה התקשיתי להירדם. אולי מישהו שם למעלה רצה לאותת לי שאני לא אמור לישון. וכך, במשך דקות ארוכות אני מתהפך במיטה מצד לצד, מנסה להיכנס למצב שינה, מבלי להעיר את אשתי, ללא הצלחה. באיזשהו שלב קמתי מהמיטה והלכתי לסלון. פתחתי את הטלפון ונכנסתי לאפליקציה של מפעל הפיס לראות אילו מספרים עלו בגורל. ממבט ראשון נראה שהצלחתי לנחש כמה מספרים, כי הם היו מאוד מוכרים לי. כדי להיות בטוח, לקחתי ביחד אחת את טופס הלוטו שלי, ביד השנייה את הטלפון ובדקתי בעין את כל הצירופים שבטופס מול הצירוף שזכה. בהגיעי לטבלה האחרונה הבנתי שהפעם שיחקתי אותה".

הטופס הזוכה ב-4.5 מיליון שקלים

הטופס הזוכה ב-4.5 מיליון שקלים צילום: מפעל הפיס

אשתי חשבה שחלמתי חלום

כשנשאל מה היתה תגובתו הראשונה, שיחזר הזוכה: "אני מודה שהייתי מאוד נסער. אם מקודם לא הצלחתי לעצום עין ולהירדם, הבנתי שכנראה הלילה לא אלך לישון בכלל. למרות זאת, חזרתי למיטה וניסיתי בכל זאת להירדם. בשלב מסוים אשתי התעוררה ושאלה אותה מדוע אני לא רגוע. עניתי לה 'יש לנו זכייה בלוטו!'. תגובתה היתה: 'חלמת חלום. תחזור לישון'. הבן שלי היה אצלנו באותו לילה, שמע התרחשויות ולא הבין מה קרה. הוא נכנס לחדר, בחשש קל, לוודא שאנחנו בסדר, ובאותו רגע שיתפתי אותו בדבר הזכייה. מיותר לציין, שגם הוא היה סקפטי וחשב שערבבתי בין מציאות לחלום. ואני אומר לשניהם: 'איזה חלום?! לא עצמתי עין הלילה!'. מסרתי לבן את טופס הלוטו ובקשתי ממנו שהוא יבדוק. הוא פתח את האפליקציה בטלפון שלו, ואז הוא סרק את הטופס ולא בדק ידנית כמוני. כשהוא נחשף לסכום הזכייה יכולתי לראות שהוא מאוד מתרגש. מיותר לציין ששלושתנו באותו רגע ויתרנו לחלוטין על השינה ונשארנו ערים כולנו עד שעות הבוקר, וביחד חשבנו מה היינו רוצים לעשות עם כספי הזכייה".

זה מה שהוא מתכוון לעשות עם הכסף

עוד הזוכה שיתף: "כרגע התוכנית היא לעשות שיפוץ בבית. תוכנית שכבר הרבה זמן אנחנו מתכננים לעשות ועכשיו נגמרו התירוצים למה לא לקדם את הנושא. בנוסף כמובן נעזור לילדים והיתרה תשמש אותנו לעת זיקנה להמשך חיינו. אני מאוד שמח שזכיתי והסכום הזה נהדר. לא מדובר בסכום גבוה מדי, אבל כן סכום שיכול במעט לשדרג את חיינו ולתת לנו עוד אפשרות לעזור לילדינו".