"המכירה בחנויות אסורה בהחלט": אזהרה לציבור מפני מיטת התינוקות

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מבקש להזהיר את הציבור משימוש במוצר: מיטת תינוק מתקפלת "סופר בייבי". דגם: "אנאל", ברקוד: 0608614325030 (בצד האריזה). סוג הסיכון: פציעה, הילכדות חלקי גוף התינוק/הפעוט וסכנת נפילה מהמיטה

חדשות כיפה חדשות כיפה 21/02/24 13:46 יב באדר א'

"המכירה בחנויות אסורה בהחלט": אזהרה לציבור מפני מיטת התינוקות
מיטת תינוק, אילוסטרציה, צילום: Tr1sha,Shutterstock

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, מבקש להזהיר את הציבור משימוש במוצר: מיטת תינוק מתקפלת "סופר בייבי"

דגם: "אנאל", ברקוד: 0608614325030 (בצד האריזה)

יבואן: סופר בייבי, יצרן: WOOD ART, ארץ ייצור: סין

סוג הסיכון: פציעה, הלכדות חלקי גוף התינוק/הפעוט וסכנת נפילה מהמיטה.

אינו עומד בדרישות התקן הישראלי

בבדיקה שנערכה מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא כי המוצר אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו: ת"י 682 חלק 1 - מיטות ומיטות מתקפלות לתינוקות לשימוש ביתי: דרישות בטיחות, מאוקטובר 2015, כדלקמן:

  • נמצאו חורים בבסיס המיטה הנגישים לתינוק/פעוט, ואשר מהווים סכנה להילכדות אצבעותיו.
  • במהלך הבדיקה, אחד משלבי דופן המיטה התנתק ממקומו, דבר המהווה סכנה להילכדות חלקי גוף התינוק/הפעוט ולפציעה.
  • הוראות השימוש לא מפרטות את עובי המזרן המותר לשימוש בשלב העליון של תחתית המיטה, אשר עלול לגרום לסכנת נפילת התינוק/הפעוט מהמיטה בשימוש במזרן שהעובי שלו גדול מהמותר.
המיטה

המוצר. צילום: משרד הכלכלה

המחזיק במוצר שבתמונות מתבקש להפסיק את השימוש בו, המכירה בחנויות אסורה בהחלט. הממונה על תקינה מדגיש כי על פי חוק התקנים תשי"ג-1953, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו.

מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה ימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי, ומי שאינו עומד בהוראות התקן הרשמי צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי.