"יוסי שרעבי היה רוצה שישחררו את הילדים, הזקנים והחיילים לפניו"

לאחר ההודעה הנוראית על הירצחו של יוסי שרעבי בשבי, חזרנו לראיון עם אחיו שרון. אחיהם הנוסף אלי, שכל משפחתו הגרעינית נרצחה במתקפת החמאס, עדיין בשבי

תהילה שינובר תהילה שינובר, חדשות כיפה 17/01/24 15:38 ז בשבט התשפד

"יוסי שרעבי היה רוצה שישחררו את הילדים, הזקנים והחיילים לפניו"
יוסי שרעבי ז"ל ושתי בנותיו, צילום: באדיבות המשפחה

לפני שבועות ספורים יצא לי לראיין את שרון שרעבי, ששני אחיו נחטפו לעזה בשבעה באוקטובר ושתיים מאחייניותיו נרצחו עם גיסתו. שרעבי היה להוט, אופטימי, ומוכן לעשות הכל כדי לשחרר את שני אחיו. אתמול (ג') נודע כי אחיו הבכור, יוסי, נרצח בשבי.

שרון שרעבי, לפני פחות מחודש: "צריך להבין שטיפות הדם שלהם אוזלות"

באותו ראיון סיפר לי שרעבי על שני אחיו: "יוסי ואלי היו רוצים שישחררו את הילדים והזקנים, ואפילו את החיילים לפניהם", הוא קבע בלי היסוס, כששוחחנו על עסקת החטופים ששניהם לא נכללו בה. "צריך להבין שטיפות הדם שלהם אוזלות", אמר לי אז שרעבי, מילים שמקבלות כעת משמעות כואבת עוד יותר, "הם נמצאים בידי מרצחים מתועבים. שלא נשכח מה עשו לנו בשבעה באוקטובר. הם לא נמצאים בשוויץ, הם אצל ארגון טרור הכי אכזרי בעולם".

יוסי שרעבי ומשפחתו

יוסי שרעבי ומשפחתו צילום: באדיבות המשפחה

כששאלתי אותו איזה מסר היה רוצה להעביר לאחיו, הוא השיב: "הייתי מספר להם שעם ישראל התגייס כולו בשבעה באוקטובר להציל אותם ואת כל החטופים. המטות האזרחיים שהוקמו פה, איש בשביל רעהו, זה דבר שיכול לקרות רק בישראל. זאת הייחודיות שלנו. תהיו גאים בעם שלכם, כי מה שהם עושים בשבילכם זה משהו שלא היו עושים בשום מקום בעולם". מאחלים לשובו במהרה של אלי שרעבי, יחד עם כל שאר החטופים.