כמה חיכינו לה: תמונות חדשות של אביגיל עידן מבית החולים

ילדה קטנה בת 4 שאיבדה את כל עולמה הפכה לסמל של המלחמה. לאחר שחזרה מהשבי היישר לבני המשפחה המורחבת, אביגיל עידן נראית בריאה, שלמה ומחייכת בבית החולים שניידר | הבקשה הראשונה שלה הייתה בייגלה ומיץ ענבים

חדשות כיפה חדשות כיפה 27/11/23 17:08 יד בכסלו התשפד

כמה חיכינו לה: תמונות חדשות של אביגיל עידן מבית החולים
אביגיל עידן מחייכת, צילום: דוברות מרכז שניידר. התמונות באישור המשפחה

השבת השחורה של אביגיל עידן הייתה שחורה משחור. לאחר שמחבלים רצחו את אמה סמדר בביתם בכפר עזה, אחיה הגדולים מיכאל ועמליה הסתתרו שעות ארוכות בארון עד שהגיעו כוחות ההצלה. גופתו של אביה, הצלם רועי עידן, אותרה לאחר ימים ארוכים מחוץ לבית המשפחה. היא עצמה נמלטה מהיריות והגיעה היישר לבית השכנים, משם נחטפה ושהתה בעזה חמישה שבועות.

אתמול (א') היא חזרה ארצה היישר למתחם היעודי במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית. בתמונות החדשות שהופצו היום מתועדות השעות הראשונות של אביגיל במחלקה, יחד עם בני משפחתה: דודה לירון, דוד זולי, סבתא שלומית וסבא איתן.

אביגיל עידן עם בני משפחתה

אביגיל עידן

אביגיל עידן צילום: דוברות מרכז שניידר. התמונות באישור המשפחה

אביגיל עידן

אביגיל עידן צילום: דוברות מרכז שניידר. התמונות באישור המשפחה

ביקשה בייגלה ומיץ ענבים

דודה של אביגיל ואח של רועי, עמית, סיפר מוקדם יותר היום על השעות הראשונות לאחר שהגיעה ארצה. "היא הגיעה מאוד עייפה אתמול. היא עברה מסע ארוך אבל היא בסדר. יש סביבה הרבה התרחשויות. כולם נועצים בה עיניים. זה מבהיל. היא בקושי מדברת אבל מחייכת. היא תישאר להשגחה עוד לילה ואז תעבור למשפחה ולאחים שלה, שאולי יבואו לראות אותה היום". על הדבר הראשון שביקשה לאכול אחרי השבי סיפר: "בייגלה ומיץ ענבים".