כאב בלתי נתפס: האם איבדה אב, אח - ועכשיו גם בן

הלוחם ארנון בנבניסטי-וספי ז"ל, איבד את סבו ודודו במלחמות ישראל. אמו, ורד, סיפרה על כך ל"חדשות כיפה" רק לפני מספר שנים. כעת הנכד והאחיין, שהמשיך את צוואת משפחתו, מת מות גיבורים בקרבות בעזה

חדשות כיפה חדשות כיפה 21/11/23 11:21 ח בכסלו התשפד

כאב בלתי נתפס: האם איבדה אב, אח - ועכשיו גם בן
ארנון בנבניסטי-וספי ז"ל, צילום: דובר צה"ל

הלוחם ארנון בנבניסטי-וספי ז"ל, שנפל השבוע ברצועת עזה, אינו היחיד ממשפחתו שמסר את חייו למען המדינה. את משפחת השכול הוא כבר הכיר היטב. בכתבה שפורסמה בחדשות כיפה לפני כשנתיים, ראיינו את ורד בנבניסטי, אמו של ארנון, ששכלה את אביה ואחיה במלחמות ישראל. כעת, כאמור, היא איבדה גם את בנה בקרבות בעזה.

האב יואב והבן ארנון וספי ז"ל

האב יואב והבן ארנון וספי ז"ל, צילום: דובר צה"ל

הגיבור השלישי במשפחה

ורד, אמא של ארנון איבדה את אביה סגן אלוף יואב וספי, בקרב באזור תל כודנא במלחמת יום כיפור. על מעשיו קיבל את עיטור העוז. תשע שנים לאחר מכן, אחיה הגדול של ורד, ארנון וספי, לוחם בסיירת צנחנים, נפל במלחמת שלום הגליל. ארנון, בנה של ורד, נקרא כך על שם דודו.

ארנון בנבניסטי-וספי ז"ל: "אין לי ספק שגם אבא, סבא, דוד ארנון, אורי ועומרי ישמחו על כך שבחרתי להמשיך בדרכם"

ארנון ז"ל, שנפל אמש, סיפר על החלטתו להתגייס לשירות קרבי: "כשביקשתי מאמא שלי לחתום על טופס ההסכמה לגיוס ראיתי את החששות שלה עולים מחדש, ולרגע דאגתי שלא תסכים לי להתגייס". לקראת סיום קורס קצינים, אמר בגאווה: "אין לי ספק שגם אבא שלי, סבא, דוד ארנון, אורי ועומרי יהיו שם וישמחו על כך שבחרתי, למרות הכול, להמשיך בדרכם".

בה"ד 1

בה"ד 1, צילום: דובר צה"ל