לקראת יום כיפור וסוכות: הבקשה החריגה של משטרת ישראל מהציבור

סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה עודכן אודות ההיערכות להמשך חגי תשרי ובדגש על יום הכיפורים | ראש אגף המבצעים ציינה כי ישנה עלייה במספר ההתרעות לפיגועים. בסוף דבריה אמרה: "קוראים לציבור שיש ברשותו נשק לשאת אותו בימים אלו"

אלעד הומינר אלעד הומינר, חדשות כיפה 18/09/23 15:46 ג בתשרי התשפד

לקראת יום כיפור וסוכות: הבקשה החריגה של משטרת ישראל מהציבור
ארכיון | , צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש אגף המבצעים במשטרת ישראל ניצב סיגל בר צבי עדכנה הבוקר (ב') את סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה אודות ההיערכות להמשך חגי תשרי ובדגש ליום הכיפורים. בדבריה ציינה כי ישנה עלייה במספר ההתרעות לפיגועים.

"העלייה במספר ההתרעות, יחד עם ההסתה לטרור - הביאה אותנו להיערכות מיוחדת"

"כמדי שנה לקראת חגי תשרי", נאמר בעדכון, "העלנו את רמת הכוננות באזורים מסוימים ברחבי המדינה, בדגש לערים ירושלים, תל אביב ומוקדי התפילות והבילוי. בשבועות שקדמו לחגי תשרי נרשמה עלייה במספר ההתרעות, לנוכח זאת משטרת ישראל ביחד עם כלל ארגוני החירום הלאומיים מקיימת הערכות מצב משותפות בהן נקבע מדרג ההיערכות".

בהמשך דבריה התייחסה ראש אגף המבצעים להתגברות ההסתה לטרור לקראת החגים: "מידי יום מקיימת משטרת ישראל דיונים משותפים עם גורמי ביטחון נוספים בהם שב"כ וצה"ל. העלייה במספר ההתרעות, יחד עם ההסתה לטרור שגברה אף היא לקראת חגי תשרי הביאה אותנו להיערכות מיוחדת שבמסגרתה אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב, ומתנדבים נפרסים ברחבי הארץ מידי יום, זאת על מנת למנוע אירוע פח"ע ולאבטח מקומות תפילה, מקומות בילוי ואת הציבור בכלל לאורך כל תקופת החגים.

בסיום דבריה הדגישה כי "אנחנו קוראים לציבור שיש ברשותו נשק ומיומן לעשות בו שימוש בעת הצורך, לשאת את נשקו בימים אלו".

ראש אגף המבצעים במשטרת ישראל ניצב סיגל בר צבי |

ראש אגף המבצעים במשטרת ישראל, ניצב סיגל בר צבי | צילום: דוברות המשטרה

"משטרת ישראל ערוכה לתת את המענה הנדרש בכל מקום ברחבי מדינת ישראל"

מהמשטרה נמסר: "מטרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת בתקופה זו היא להבטיח כי כל אזרח בישראל יוכל לטייל, לבלות ולחגוג בבטחה. משטרת ישראל ערוכה לתת את המענה הנדרש בכל מקום ברחבי מדינת ישראל מהאוויר באמצעות מסוקי המערך האווירי, מהים באמצעות כוחות השיטור הימי ומהיבשה באמצעות כלל יחידות השיטור, לוחמים ומתנדבים, לרבות יחידות החילוץ ברחבי הארץ,.