הותר לפרסום שמו של החשוד ברצח ושריפת הגופה בבקעת הירדן

עורמ אלפיריון, בן 25 מתל אביב, הוא החשוד ברצח יאיר חדד ז"ל והצתת גופתו לפני כחודש | כתב האישום מפרט את השתלשלות האירועים המזעזעת

חדשות כיפה חדשות כיפה 13/08/23 12:08 כו באב התשפג

הותר לפרסום שמו של החשוד ברצח ושריפת הגופה בבקעת הירדן
מטע תמרים בבקעת הירדן, צילום: Yaniv Nadav/Flash90

היום (א') הותר לפרסום כי עומר אלפיריון, בן 25 מתל אביב, הוא החשוד ברצח יאיר חדד והצתת גופתו בבקעת הירדן בחודש שעבר. לפי כתב האישום, אלפיריון רצח בדקירות את חדד בזמן שלקח אותו טרמפ והצית את גופתו במטע תמרים.

השתלשלות האירועים לפני ואחרי הרצח

כזכור, לפני כחודש ישראלי אותר ללא רוח חיים במטע בבקעה כשסימני אלימות לגופו. האיזור הגיאוגרפי גרם לרבים לחשוב כי מדובר בפיגוע ולאחר שהופצו שמועות לפיהן מדובר בפיגוע טרור, התיר בית המשפט לפרסם כי העצור בחשד למעשה הוא אזרח ישראלי, יהודי.

כתב האישום מתאר את השתלשלות האירועים המזעזעת. על פי כתב האישום, לפני כחודש אסף הנאשם את יאיר חדד ז"ל מתחנת הדלק בשדי תרומות והשניים נסעו דרומה על כביש 90. כעבור זמן קצר פנה הנאשם לכיוון גשר אדם ועצר את הרכב זמן קצר לאחר מכן.

מספר שעות לאחר מכן דקר הנאשם את חדד ז"ל באמצעות חפץ חץ בגופו ובפניו וגרם למותו. לאחר מכן עזב הנאשם את המקום כשהוא משאיר את גופת המנוח ואת הרכב. בשעות הערב הגיע באופן רגלי לתחנת הדלק "במפגש הבקעה", מילא ג'ריקן בנזין וחזר למקום. בשלב מסוים הוביל את גופת המנוח למטע תמרים הסמוך לגשר אדם, שפך בנזין על הקרקע ועל מכנסיו של המנוח והצית את גופתו ביחד עם ציוד נוסף שהיה שייך לו.

מיד לאחר מכן, נסע הנאשם ברכב למתחם החנויות ב"מפגש הבקעה", נטל צינור כיבוי אש שהיה סמוך לאחת החנויות במפגש הבקעה והציף את הרכב ואת תכולתו במים, במשך למעלה משעה. במקביל לכך, השליך הנאשם על הכביש ובסביבת הרכב חפצים שונים מתוך רכבו, שטף את גופו באמצעות הצינור וכן החליף את בגדיו. כל זאת, במטרה להסתיר שאריות של דמו של המנוח שנותרו ברכב ובכליו וכך לעשות אותם בלתי ניתנים לפיענוח או לזיהוי.


(רס"ב יעקב ג'אנו, מחוז ש"י | צילום: דוברות המשטרה)