הותר לפרסום חברי הכנופייה סחטו פרוטקשן באיומים - עד שהחקירה הפכה לגלויה

הותר לפרסום כי בתום חקירה מורכבת חשפו שוטרי המחוז הצפוני כנופייה של 9 נאשמים שסחטו באיומים מאות אלפי שקלים מבעלי עסקים, קבלנים ובעלי קרקעות. כתבי האישום הוגשו בגין סחיטה באיומים

שמחה ברנס שמחה ברנס, חדשות כיפה 19/07/23 11:35 א באב התשפג

חברי הכנופייה סחטו פרוטקשן באיומים - עד שהחקירה הפכה לגלויה
שוטרי מחוז צפון בסיום הפעילות , צילום: דוברות משטרה

המאבק בפרוטקשן: בעקבות ירי לעבר אדם בתוך בית עסק שכתוצאה מכך נפצע גבר בשנות ה-20 לחייו, נפתחה חקירה סמויה ממנה עלה כי הירי בוצע לאחר סירובו של בעל עסק לחנות מזון לשלם דמי חסות. במסגרת החקירה עלה כי מדובר בכנופיה שכל עיסוקה הוא לגבות דמי פרוטקשן באיומים ומי שלא נענה לדרישות שלהם מופנים כנגדו מעשי אלימות וירי.

הקורבנות חששו להתלונן וסבלו מאיומים ואלימות קשה

עם התפתחות החקירה והפיכתה לגלויה, נעצרו 2 מראשי הכנופיה נאיף דאחלה וחמזה דאחלה ובד בבד עם מעצרם הצליחו חוקרי משטרת מחוז צפון לאתר עוד ועוד קורבנות שחששו להתלונן וחשפו בפני חוקרי המשטרה מסכת של איומים ואלימות קשה שמטרתה לגבות כסף מהם ולהיות שותפים בעסקים מבלי להשקיע. 

כל החשודים תושבי מועצה ערבית 

במהלך החקירה עלה כי חברי הכנופיה דרשו מקבלנים ובעלי קרקעות תשלום עבור הקרקע עליהם הם בונים בטענה כי השטח הוא שטח טריטוריאלי שלהם כי, "ככה הם החליטו". מספר חשודים נוספים נעצרו ולאחר חקירה מאומצת של חוקרי משטרת מחוז צפון ביל"פ עמקים שכללה מעל ל-200 עדויות, הצליחו החוקרים לאסוף די ראיות שהובילו הבוקר (ד') להגשת כתב אישום חמור כנגד כל חברי הכנופיה 9 נאשמים, כולם תושבי טורעאן.

החשודים נעצרו צילום: דוברות משטרה

ממשטרת ישראל נמסר כי שוטרי מחוז צפון "מפעילים את כל האמצעים העומדים לרשותם, על מנת להילחם בתופעה ותעשה ככל הנדרש כדי להבטיח את שלום המתלוננים, לעצור את העבריינים ולהובילם באזיקים אל בית המשפט".