הורים ל-12 ילדים הבריחו סיגריות בנתב"ג - זה הקנס שישלמו

בני זוג מבלגיה, הורים ל-12 ילדים ומצפים לילד נוסף, הואשמו בעבירות של הברחת טובין, הטעיית פקיד מכס, עשיית מעשה כדי להתחמק מתשלום מס קניה ומסירת ידיעה לא נכונה לפי חוק מע"מ | השופט אישר הסדר טיעון

שמחה ברנס שמחה ברנס, חדשות כיפה 17/07/23 10:14 כח בתמוז התשפג

הורים ל-12 ילדים הבריחו סיגריות בנתב"ג - זה הקנס שישלמו
הברחת סיגריות, אילוסטרציה, צילום: shutterstock

לפני כשבועיים נעצרו יהודה ויהודית וייס, בני זוג מבלגיה, על ידי יחידת הסמים במכס נתב"ג, לאחר שבמזוודותיהם נמצאו 868 פקטים של סיגריות תוצרת חוץ ו-1,430 יחידות טבק לחימום.

סיגריות וטבק החייבים במסים בסך של כ-255 אלף שקלים

בני הזוג ביקשו להיכנס לארץ דרך המסלול הירוק בנתב"ג עם מזוודותיהם, ובכך הצהירו כי אין הם נושאים מוצרים עליהם יש להצהיר למכס. בני הזוג נקראו לבדיקה על ידי פקיד המכס הניצב במסלול הירוק ובמזוודותיהם נמצאו, על פי הערכה, סיגריות וטבק החייבים במסים בסך של כ-255 אלף שקלים בעת הכנסתם לארץ.

כשבוע לאחר מעצרם, הוגש נגד בני הזוג כתב אישום על ידי עו"ד אפרת מויאל קיטייניק מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המיסים. כתב האישום ייחס לנאשמים, בין היתר, עבירות של הברחת טובין, הטעיית פקיד מכס, עשיית מעשה כדי להתחמק מתשלום מס קניה ומסירת ידיעה לא נכונה לפי חוק מע"מ.

בני הזוג ללא עבר פלילי והאישה בהריון 

במסגרת הסדר טיעון הודו בני הזוג במיוחס להם וסוכם כי יוטל עליהם עונש של מאסר על תנאי וקנס בסך של 160 אלף שקלים והתחייבות להימנע מעבירה. שופט בית משפט השלום בפתח תקוה, כבוד השופט עודד מורנו, אישר את הסדר הטיעון וקבע כי הוא סביר ומאוזן בהתחשב בהיעדר העבר הפלילי של שני הנאשמים והעובדה שהם הורים ל-12 ילדים, כאשר בת הזוג בהריון. על כל אחד מבני הזוג הוטל קנס של 80 אלף שקלים ועונש של שלושה חודשי מאסר על תנאי למשך 14 חודשים והתחייבות להימנע מעבירה.