הדיינים הגיעו לבית החולים הפסיכיאטרי: כך שוחררה האישה מעגינותה

דייני בית הדין הרבני האזורי בירושלים הגיעו השבוע לבית החולים הפסיכיאטרי "איתנים", יחד עם סופר סת"ם, עדים ושליח, הם הצליחו לפתור תיק עגינות מורכב וסבוך ולגאול עגונה

שמחה ברנס שמחה ברנס, חדשות כיפה 17/01/23 12:10 כד בטבת התשפג

הדיינים הגיעו לבית החולים הפסיכיאטרי: כך שוחררה האישה מעגינותה
אילוסטרציה, צילום: shutterstock

בית הדין הרבני בירושלים שחרר אישה מעגינותה: מדובר בבני זוג שנישאו לפני ארבע שנים ושנתיים אחרי הנישואין נקלע הבעל למצב פסיכוטי קשה ואושפז במחלקה הסגורה בבית החולים "איתנים" שבהרי ירושלים. לבקשת הכלה הצעירה שגדלה במשפחה מאמצת, החליט בית הדין על חיוב בגט. ניסיונות חוזרים ונשנים של בית הדין הרבני לסדר גט לאישה לא עלו יפה בשל מצבו הפסיכוטי של הבעל שלא אפשר מתן גט מבחינה הלכתית, כל זאת למרות שיתוף פעולה של כל הגורמים, משפחות הצדדים, בית החולים והדיינים כאחד.

חברי בית הדין הרבני עקבו באופן שוטף אחרי מצבו של האיש והיו בקשר רציף עם הצוות הרפואי לבחינת מצבו של הבעל כדי לנסות ולאתר שעת כושר של שפיות, בה ניתן יהיה לסדר גט. כך למשל, בערב פסח האחרון הסתמנה לכאורה שעה קלה של שפיות וראש אבות בתי הדין בירושלים הרב מרדכי רלב"ג מיהר לבית החולים, אולם לאכזבתו התברר כי האיש שוב אינו כשיר וכי לא ניתן להציל את האישה.

השליח והעדים הגיעו למחלקה הפסיכיאטרית 

השבוע התקבל מידע מבית החולים לפיו חל שינוי פתאומי לטובה של הבעל. תוך 24 שעות מקבלת העדכון, נתנה הנחיה על ידי  הראב"ד הרב רלב"ג השוהה בחו"ל באירוע משפחתי לבצע הכל על מנת לתת מענה בעיתוי הנכון. אב בית הדין הרבני הרב יצחק אושינסקי נרתם למשימה הדחופה, כמו גם המזכיר הראשי, הרב משה ביטון שהשיג צוות גיטין דחוף שכלל סופר סת"ם, שליח ועדים שהצטרפו לדיינים והגיעו למחלקה הפסיכיאטרית הסגורה בבית החולים איתנים בתאום מול הגורמים הרפואיים והסוציאליים.

ברגע של שפיות הבעל מינה שליח, סופר הסת"ם כתב את הגט, וכעבור שעה קלה קיבלה האישה את גיטה ושוחררה מעגינותה כל זאת לפני שקיעת החמה. ראש אבות בתי הדין בירושלים הרב מרדכי רלב"ג שיבח את הרב אושינסקי ואנשי בית הדין הרבני האזורי בירושלים שסייעו במתן הגט.


Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368

Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368