גנץ חשף תמונות לווין: ספינות איראניות בים האדום

שר הביטחון הציג תמונות לוויין חריגות מהחודשים האחרונים של 4 ספינות צבאיות איראניות בים האדום המעידות על התבססות איראן: "נוכחות חריגה ורציפה שלא ראינו לפחות בעשור האחרון"

חדשות כיפה 05/07/22 17:12 ו בתמוז התשפב

גנץ חשף תמונות לווין: ספינות איראניות בים האדום
בני גנץ, צילום: פלאש 90, גילי יערי

שר הביטחון בני גנץ נאם היום (ג') בוועידת Annual Economist Government Roundtable ביוון וחשף תמונות לווין חריגות מהחודשים האחרונים של 4 ספינות צבאיות איראניות בים האדום המעידות על התבססות איראן.

צילום: דוברות משרד הביטחון

"איראן היא הדוגמה המובהקת לאיום אזורי ועולמי נרחב: לאחרונה היא ביצעה ניסוי במחוז סמנאן במשגר לווינים, שהטכנולוגייה שלו תוכל לשמש לפיתוח טיל ביניבשתי ארוך טווח", אמר גנץ, "טיל כזה, יוכל להוות איום על מרחבים במרכז אירופה. גם כטב"מים מתקדמים פעילים ומערכות טילים נוספות שאיראן מפתחת יכולים להגיע כבר כעת, בהינתן החלטה, לטווחים של אלפי קילומטרים כולל לאזור שבו אנו נמצאים (יוון)".

״איראן מרחיבה את פעולותיה התוקפניות באזור בכלל, ובמרחב הימי בפרט והיא מתבססת צבאית בים האדום, עם ספינות צבאיות שמפטרלות באופן חריג", הסביר שר הביטחון, "בתמונות הלוויין שאני מציג פה ניתן לראות 4 ספינות צבאיות איראניות בים האדום. הנוכחות של הכוחות הצבאיים של איראן בים האדום בחודשים האחרונים היא המשמעותית ביותר מזה עשור. זהו איום ישיר על המסחר, האנרגיה והכלכלה העולמית".

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

"חיזבאללה לא רואה את המציאות באזור"

כזכור בסוף השבוע האחרון, צה"ל יירט שלושה כלי טיס בלתי מאוישים ששיגר חיזבאללה לאסדות 'כריש' במים הטריטוריאליים של ישראל במטרה לשבש את המשא ומתן המתקיים על הגבול הימי בין ישראל ללבנון. על כך אמר הרמטכ"ל לשעבר: "הפעולה הזו היא קודם כל נגד אזרחי לבנון, שנאנקים תחת קשיים כלכליים. כל זאת בשירות משטר האייתוללות האיראני והאינטרסים שלו באזור", אמר גנץ. "לפעולות חזבאללה, שאין בהן תוחלת מבצעית, יש פוטנציאל להביא למיסקלקולציה ולערעור היציבות. הניסיון של חיזבאללה, מראה שהם לא רואים נכון את המציאות באזור. ישראל מפקחת על כל הנעשה בסביבתה, ותגיב בעוצמה מול מי שינסה לפגוע באזרחיה ובתשתיותיה. לצד זאת, אנו נכונים לעבוד ביחד עם שותפים ולבנות יציבות ושגשוג באזור".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר