יו"ר סיעת כחול לבן על חוק הנאשם: לקדם אותו עכשיו זאת טעות

חבר הכנסת איתן גינזבורג מכחיש בתוקף משא ומתן עם הליכוד: "פונים אלינו, ויש שליחים, אבל שום דבר לא קורה", ביקר את ההחלטה של בנט ללכת לבחירות וטען כי לדעתו החוק לפיזור הכנסת לא יעבור היום

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 27/06/22 13:30 כח בסיון התשפב

יו"ר סיעת כחול לבן על חוק הנאשם: לקדם אותו עכשיו זאת טעות
איתן גינזבורג, מפתיע, צילום: Tomer Neuberg/Flash90

ברקע התכנסות ועדת הכנסת בדרך לקידום חקיקת חוק פיזור הכנסת ה-24, יו"ר סיעת כחול לבן איתן גינזבורג התייחס לדיווחים על חבירה לליכוד ולהקמת ממשלה בראשות בנימין נתניהו והסביר מדוע התרחיש הזה לא ריאלי.

"פונים אלינו, ויש שליחים, אבל שום דבר לא קורה", הבהיר גינזבורג, "נתניהו, מיצה את האמון הפוליטי שאפשר לתת לו, הוא כבר לא משרת את החברה הישראלית".

בהמשך הסביר כי גנץ העניק צ'אנס לנתניהו בתקופת הקורונה הקשה, אבל מבחינתו נתניהו איבד את הקרדיט שלו. "נתניהו איבד את האמון שניתן לו ואין שום סיבה שאנחנו נבטח בו שנית. הוא מקדם אג'נדות אישיות על פני אינטרסים של המדינה, לכן אנחנו לא נשב עם נתניהו. הוצעו לנו המון תפקידים, אבל במעשים שלנו הוכחנו אחרת. היו הצעות על השולחן, זה לא דבר חדש, ובכל פעם התשובה הייתה אותה תשובה – וכך נמשיך. במעשים שלנו הוכחנו, שלמרות כל הפיתויים אנחנו סיימנו עם נתניהו".

יו"ר סיעת כחול לבן התייחס להחלטה של ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט ללכת לבחירות וביקר זאת: "אני חושב שאפשר היה להישאר בהרכב הנוכחי ואפילו להרחיב אותו. היציאה לבחירות הייתה טעות לטעמי".

החוק לפיזור הבחירות יעבור היום?

"לדעתי לא".

למה?

"כי ישנה דינאמיקה פנים פרלמנטרית. עוד לא נקבעה הועדה שתדון בחוק, זה תהליך מורכב פרלמנטרית, ואני מעריך שזה יקרה השבוע. ברור שהצומת נמצאת אצל ניר אורבך בוועדה, ואנחנו משם נתקדם".

אז עד סוף השבוע הכנסת תפוזר לדעתך?

"ככה זה נראה".

ומה בדבר חוקי הנאשם?

ברמה הערכית אני חושב שלא ראוי שמי שיש נגדו כתב אישום ומואשם בפלילים ייטלו עליו את הרכבת הממשלה. לכן, אני חושב שאני מסכים עם החוק הזה, אבל לקדם אותו כשאנחנו במסלול המהיר לבחירות זו טעות וזה לא מתאפשר פרלמנטרית. תיקון חוק יסוד זה דבר שצריך להתעסק בו לעומק, אבל לצערי זה לא קרה.

ולגביי מינוי הרמטכ"ל?

זה סיפור אחר לחלוטין. זה צורך אסטרטגי וביטחוני ויש לו השפעה על ביטחון המדינה. המינוי הזה יתבצע בצורה סדורה, ולא קצרה. זה נכון שככה הדברים יקרו. אני חושב שמינוי של רמטכ"ל הוא קריטי לביטחון ישראל. גנץ מכיר את האתגרים, ויודע מה נדרש. אם לא ימונה רמטכ"ל תהיה בעיה. היינו בסיטואציה שבה לא מונה מפכ"ל, וראינו מה קרה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר