מצילי חיים קטנים: כ-3,000 תלמידים הוכשרו כמגישי עזרה ראשונה במד"א

בתום קורס הכשרה יעלו ממחר בבוקר אלפי ילדים בני 15 על אמבולנסים ויצאו להציל חיים | בטקס מרגש שנערך היום לכבוד סוף הקורס אמר ח"כ מאיר יצחק הלוי: "בתי הקטנה התנדבה במד"א, אני אוהב אתכם"

נועה שטרנברג, חדשות כיפה 23/06/22 22:37 כד בסיון התשפב

מצילי חיים קטנים: כ-3,000 תלמידים הוכשרו כמגישי עזרה ראשונה במד"א
טקס סיום הקורס, צילום: דוברות מד"א

בטקס מיוחד שנערך הערב (ה') בפארק ענבה במודיעין-מכבים-רעות סיימו 3,000 תלמידי כיתה ט' מרחבי הארץ את הכשרתם כמגישי עזרה ראשונה במגן דוד אדום. אלפי החניכים, המהווים את השכבה הצעירה במד"א, עברו קורס מקצועי שבו למדו כיצד להגיש עזרה רפואיות ולהציל חיים לצד פעילויות קהילתיות והמוניטאריות. הבוגרים הטריים שעולים בימים אלו לשכבה הבוגרת יפעלו באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ ברחבי הארץ וזאת בנוסף להמשך פעילותם למען החברה והקהילה.

במהלך הטקס קיימו המתנדבים החדשים תצוגת תכלית של טיפול ברוכב גלגינוע (קורקינט חשמלי) שנפצע, טיפול רפואי לאישה שחשה ברע וטיפול בפצועים באירוע רב נפגעים שנגרם בעקבות התהפכות מיניבוס. בנוסף הוענקו תעודות למסיימי שנת השירות במגן דוד אדום שעתידים להתגייס לצה"ל בתקופה הקרובה ולחובשת מד"א מורן דהן, שנבחרה כמחנכת השנה מטעם מועצת ארגוני הילדים והנוער.

"אירוע בסדר גודל בינלאומי"

שלומי קסטרו, מנכ"ל ארגוני הילדים והנועראמר בטקס: "אתם בעוד זמן לא רב תעמדו בחזית העשייה החברתית בישראל. אני מאמין שהעשייה שלכם בתוך ארגוני הנוער היא הדבר הכי חשוב לתחילת הדרך האזרחית. אתם החלטתם להיות ראש חץ של התנדבות, העובדה ש-3,000 בני נוער עולים על אמבולנסים היא אירוע בסדר גודל בינלאומי. אין עוד ארגון נוער בעולם שעושה דבר כזה. בהצלחה לכולכם"

"ממחר בבוקר אתם יכולים לעלות על אמבולנס ולהתחיל לטפל בחולים ופצועים"

סגן שרת החינוך, ח"כ מאיר יצחק הלוי: "אני מברך אתכם על סיום המסלול ובאופן אישי אני מלווה את פעילות נוער שנים ארוכות. בתי הקטנה הייתה מתנדבת מד"א שנים רבות. אני גאה בכם ואוהב אתכם. המשיכו לעשות טוב כפי שאתם עושים"

סמנכ"ל קהילה במד"א, ד"ר אלי יפה: "ארגון ההצלה הלאומי של ישראל נשען ותלוי בהון האנושי שלו, באנשים שבתוך האמבולנסים וביכולות המקצועיות והאישיות שלהם. היום הצטרפו לכוחותינו כוח עזר משמעותי נוסף, בדמות אלפי בני נוער ששמו לעצמם למטרה להציל חיים. לפני שנה, עם תחילת הקורס, לא ידעתם לקראת מה אתם הולכים, והנה היום אתם יודעים כל כך הרבה ובכל מקרה שתתקלו בו אתם יודעים לתת מענה. כולנו פה כדי לציין את המעבר שלכם  משכבה צעירה לשכבה בוגרת. ממחר בבוקר אתם יכולים לעלות על אמבולנס ולהתחיל לטפל בחולים ופצועים. אני מאחל לכם חופש נעים והתנדבות פוריה באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ, עלו והצליחו!

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר