"הם לא יצאו בלי עונש": בנט חושף את השקרים של איראן

ראש הממשלה מתייחס לדו"ח הוועדה לאנרגיה אטומית בו נטען כי איראן קרובה לפצצה גרעינית ראשונה ולגניבת המסמכים הסודיים שאיפשרו לה להתחמק מהביקורות: "איראן שיקרה לעולם ומשקרת לעולם שוב, ממש עכשיו"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 31/05/22 12:05 א בסיון התשפב

"הם לא יצאו בלי עונש": בנט חושף את השקרים של איראן
בנט, חושף את סיפור הכיסוי האיראני, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ברקע פרסום דו"ח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) בעניין הגרעין האיראני, ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס היום (ג') לאמירותיו של שר החוץ האיראני מוחמד זריף, בכנס בדאבוס בשבוע שעבר, וכן לחשיפה לפיה איראן גנבה מסמכים סודיים על מנת להתחמק מפיקוחה של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית."הפצת שקרים? נו באמת. אני מחזיק בידיי הוכחה לשקרים שלך", פתח ראש הממשלה, "לאחר שאיראן גנבה מסמכים מסווגים מהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית של האו"ם, איראן השתמשה במידע הזה כדי להבין מה הסוכנות קיוותה למצוא, ואז בדתה סיפור כיסוי והסתירה ראיות כדי להתחמק מהחקירה הגרעינית. כיצד אנחנו יודעים זאת? כיוון ששמנו ידינו על תוכנית ההונאה של איראן לפני מספר שנים, והיא נמצאת כאן בידיי".

"העולם מוכרח לוודא שאיראן לא תצא מזה ללא עונש"

"הנה היא, בשפה הפרסית: מאות עמודים שעליהם החותמת של משרד המודיעין האיראני. במסמכים האלה יש אפילו הערות שנכתבו בכתב יד על ידי בכירים איראניים, כמו ההערה הזאת, שכתב מי שהיה אז שר ההגנה האיראני לפחריזאדה. הוא כותב: 'במוקדם או במאוחר, הם (בהתייחסות לסבא"א) ישאלו אותנו, ואנחנו צריכים שיהיה לנו סיפור כיסוי מקיף עבורם'. הוא מדבר על סיפור כיסוי, והנה אותו סיפור כיסוי. איראן שיקרה לעולם, איראן משקרת לעולם שוב, ממש עכשיו. העולם מוכרח לוודא שאיראן לא תצא מזה ללא עונש".

הדו"ח הראשון לשנת 2022 של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מתייחס לתוכנית הגרעין של איראן וקובע כי מאגר האורניום המועשר לרמה של 60% שבו מחזיקה טהרן גדל ברבעון האחרון ב-9.9 קילוגרמים נוספים, וכעת עומד על 43.1 ק"ג. המשמעות היא שאיראן קרובה למדי לכמות החומר בה ניתן לפתח פצצה גרעינית אחת. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר