איומים על ראש הממשלה: כתב אישום הוגש נגד אילנה ספורטה

תושבת אשקלון בשנות השישים לחייה מואשמת בסחיטה באיומים ונשיאת נשק, זאת לאחר ששיגרה מכתב עם קליע לביתו של בנט, המיועדים לאשתו ובנו, "זה הכדור שיפגע בבטן הרכה היישר ביוני בנט אם לא תתפטר"

חדשות כיפה 20/05/22 09:34 יט באייר התשפב

איומים על ראש הממשלה: כתב אישום הוגש נגד אילנה ספורטה
אילנה ספורטה בבית המשפט, צילום: Flash90

בשבוע שעבר הותר לפרסום שמה של החשודה בשליחת מכתבי הסחיטה באיומים וכדורי הרובה למשפחת בנט - אילנה ספורטה חניה, תושבת אשקלון בת 65 ופעילת ליכוד. פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ו') כתב אישום לבית משפט השלום בכפר סבא בגין סחיטה באיומים של ראש הממשלה, נפתלי בנט, והחזקת ונשיאת נשק. 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רועי רייס, הנאשמת הינה פעילה פוליטית, המרבה לפרסם ברשתות החברתיות פרסומים פוליטיים, ולהשתתף בהפגנות ומחאות פוליטיות. מזה חודשים רבים, בליבת השקפתה ופועלה הפוליטיים-אידיאולוגיים, מצויות התנגדות ועוינות קשות, כלפי ראש הממשלה, מר נפתלי בנט, וסביבתו הקרובה. במהלך תקופה זו, הרבתה הנאשמת לפרסם ברשתות החברתיות פרסומים בגנות ראש הממשלה, לרבות קללות, הכפשות בוטות, האשמות קשות, ואיחולי ומשאלות מוות.

נפתלי וגילת בנט

נפתלי וגילת בנט צילום: Flash90

הפרקליטות פירטה את מעשי הנאשמת: 

על רקע זה, במועד שאינו ידוע במדויק, החליטה הנאשמת, להפנות לראש הממשלה איומים, לרצוח אותו, את אשתו, גילת בנט, ואת בנו, אם לא יתפטר מתפקידו. בהתאם לכך, החל מיום 3.4.22 ועד ליום 11.4.22, מעת לעת, בשלבים, הכינה הנאשמת שני מכתבי סחיטה באיומים:

א.    מעטפה הממוענת בכתב ידה לגילת, במכללה ברעננה בה היא עובדת מעת לעת, בתוכה שמרדף בו כדור חי 5.56 מ"מ (כדור רובה), ודף נייר בו המלל המודפס הבא: "זה הכדור שיפגע בבטן הרכה שלך נפתלי בנט ויפגע היישר ביוני בנט אם לא תתפטר".

ב.    מעטפה הממוענת בכתב ידה ליוני, בבית ראש הממשלה ומשפחתו ברעננה, בתוכה שמרדף בו כדור חי 5.56 מ"מ (כדור רובה), ודף נייר בו המלל המודפס הבא: "זה הכדור שיפגע וינטר את גילת שלך הנוכלת או אותך נפתלי בנט נוכל תתפטר עצה לך". במהלך הכנת שני המכתבים הקפידה הנאשמת לגעת בכל הפריטים שהרכיבו אותם רק באמצעות כפפות או שקית שחבשה על ידיה כדי לא להותיר עקבות שיובילו לזיהויה. זמן מה לאחר סיום הכנת המכתבים שלחה הנאשמת את שני המכתבים לנמעניהם. 

ב- 25.4.22 התקבל המכתב הראשון במזכירות מכללת רעננה. תכולת המכתב נבדקה על ידי מאבטח אישים והמכתב הועבר לטיפול המשטרה. 

ב- 28.4.22 התקבל המכתב השני ביחידת הבידוק במרכז המיון הארצי של דואר ישראל במודיעין. באותו היום נבדקה תכולת המכתב על ידי עובד היחידה והמכתב הועבר לטיפול המשטרה. 
כתוצאה מהגעת שני המכתבים, הוגברה האבטחה שניתנה לבני משפחת ראש הממשלה.  
 
בבקשת המעצר כתבה פרקליטות מחוז מרכז, "קיים יסוד סביר לחשש שתסכן את בטחון הציבור, ראש הממשלה וסביבתו. מדובר בסחיטה/איומים ממניע פוליטי-אידיאולוגי, כלפי ראש ממשלה מכהן, לרצוח (בירי) לא רק אותו- אלא גם את אשתו ובנו הקטין- אם לא יתפטר מתפקידו". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר