בסביבת יו"ר האופוזיציה תוקפים: "בפרקליטות לא ינוחו עד שיקבלו את הראש של נתניהו"

אחרי הגשת הבקשה לתיקון בכתב האישום, בסביבת נתניהו תוקפים את הפרקליטות: "מספיק. צריך לעצור את ההשתלחות הפרועה של הפרקליטות. ארבע פעמים הם תיקנו את כתב האישום, והם כנראה לא ינוחו עד שיקבלו את הראש של נתניהו"

חדשות כיפה 15/05/22 20:37 יד באייר התשפב

בסביבת יו"ר האופוזיציה תוקפים: "בפרקליטות לא ינוחו עד שיקבלו את הראש של נתניהו"
נתניהו עם פרקליטיו, ארכיון, צילום: Amit Shabi/POOL

בעקבות החקירה הנגדית של עד המדינה שלמה פילבר, הגישה היום (א') הפרקליטות שינויים בכתב האישום. פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה לבית המשפט המחוזי בקשה לתיקון כתב האישום בנוגע לתאריך של פגישת ההנחיה על בסיסה נטען כי פילבר פעל במצוות נתניהו, ובסביבת נתניהו תוקפים.

"מספיק, יש גבול"

"מספיק. צריך לעצור את ההשתלחות הפרועה של הפרקליטות. ארבע פעמים הם תיקנו את כתב האישום, והם כנראה לא ינוחו עד שיקבלו את הראש של נתניהו", אמרו בסביבת ראש הממשלה לשעבר. "במשך שנתיים הפרקליטות הסתירה מבית המשפט ומהציבור את הראיות החד-משמעיות שסתרו את טענתה. יש גבול".

בסעיף 64 לכתב האישום נכתב: "במועד לא ידוע, זמן קצר מאוד לאחר אישור מינויו של פילבר, ובמסגרת יחסי ה'תן וקח' שהתקיימו בין הנאשמים נתניהו ובני הזוג אלוביץ', זימן הנאשם נתניהו את פילבר לפגישה בלשכתו. בפגישה זאת, מסר הנאשם נתניהו לפילבר שהנאשם אלוביץ' התלונן בפניו על אופן טיפולו של משרד התקשורת בנוגע לעסקיו, והנחה את פילבר לפעול במסגרת תפקידו כמנכ"ל המשרד באופן שייטיב עם הנאשם אלוביץ'".

התיקון: "במועד לא ידוע"

התביעה מבקשת כעת לתקן את הרישא של הסעיף, כך שייכתב בו כי "במועד לא ידוע, לאחר שהחליט הנאשם נתניהו על מינויו של פילבר, כאמור בסעיף 62, ובמסגרת יחסי ה'תן וקח'...", ויתר חלקיו של סעיף זה יוותרו על כנם. על פי הבקשה, תיקון זה נדרש נוכח בחינה כוללת של המסד הראייתי ביחס למועד בו התקיימה פגישת ההנחיה ובהמשך לעדותו של העד פילבר מיום 11.5.2022, ומבקשת לקבל הבקשה מטעמים של הגעה לחקר האמת.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר