הותר לפרסום שב"כ סיכל ניסיון להקים תשתית טרור ביהודה ושומרון

במסגרת הפרשיה, נעצרו על ידי שב"כ וצה"ל מספר פלשתינים תושבי ג'נין והכפרים הסובבים אשר גויסו ע"י גורמי גא"פ מרצועת עזה לפעילות צבאית. בחקירותיהם בשב"כ עולה כי גויסו ברשתות החברתיות

שמחה ברנס, חדשות כיפה 25/04/22 15:03 כד בניסן התשפב

שב"כ סיכל ניסיון להקים תשתית טרור ביהודה ושומרון
צילום: שב"כ

על רקע מבצע "שובר גלים" וגל הטרור שגבה את חייהם של 14 בני אדם, הותר לפרסום היום (ב')  כי בחודשים האחרונים שירות הביטחון הכללי חשף וסיכל ניסיון של הג'האד האסלאמי (גא"פ) ברצועת עזה להקים תשתית טרור באיו"ש על מנת לבצע פיגועים למול יעדים ישראלים.

במסגרת הפרשיה, נעצרו על ידי שב"כ וצה״ל מספר פלסטינים תושבי ג'נין והכפרים הסובבים אשר גויסו ע"י גורמי גא"פ מרצועת עזה לפעילות צבאית. בחקירותיהם בשב"כ עולה כי גויסו ברשתות החברתיות ע"י אחמד נביל אחמד ג'ודה - תושב רפיח ברצועת עזה, פעיל גא"פ צבאי העוסק  באיתור וגיוס של צעירים בשטח.

צילום: שב"כ

אם לארבעה ילדים נעצרה

בין העצורים בולטת יאסמין שעבאן, כבת 40, תושבת הכפר ג'למה הסמוך לג'נין, אם לארבעה ילדים, פעילת גא"פ שריצתה בעבר עונש מאסר על רקע מעורבות בתכנון פיגוע התאבדות בהכוונת הרצועה. מהחקירה עלה כי שעבאן פעלה לתווך בין אחמד ג'ודה, תושב רצועת עזה, לבין חברי החוליות באיו"ש וסייעה להם בהעברות כספים, אמל"ח ותחמושת.בחקירה עלה מתווה הכוונת תשתית הטרור מרצ"ע, לפיו, בין היתר, פעל אחמד ג'ודה מטעמו של גהאד שאקר דיאב גנאם, תושב רפיח, בכיר גא"פ ברצועת עזה.

החקירה הובילה למעצרם של כ-7 מגויסים מאיו"ש. אחד מחברי החוליות באיו"ש הוא מחמד יאסין, תושב הכפר דיר אבו דעיף הסמוך לג'נין. מהחקירה עלה כי גייס תחתיו מספר אנשים נוספים מכפרו, שנעצרו גם הם. יאסין וחברי חולייתו קיבלו חומרי הדרכה מרצועת עזה וייצרו מטען חבלה איכותי דמוי רקטה שעימו תכננו לבצע פיגוע למול חקלאים באיזור.

ביום 20.4.22 הוגש כנגד השניים, בבית המשפט הצבאי בשומרון, כתב אישום  המייחס להם עבירות ביטחוניות חמורות. בנוסף הוגשו לאחרונה כתבי אישום כנגד 4 חברי חוליה נוספים.

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר