הודעה חריגה לאלרגיים לחלב: אל תצרכו דבש

חברת יד מרדכי אוספת חלק ממוצריה מהמדפים לאחר שהתגלו עקבות של חלבוני חלב בבקבוקי הדבש, שעלולים לסכן את הסובלים מאלרגיה. משרד הבריאות פועל לבדיקה של מוצרי דבש נוספים

שמחה ברנס, חדשות כיפה 15/04/22 07:42 יד בניסן התשפב

הודעה חריגה לאלרגיים לחלב: אל תצרכו דבש
צילום: יד מרדכי

 יד מרדכי מבקשת מצרכנים בעלי אלרגיה לחלב שלא לצרוך דבש טהור מפרחי בר, בצנצנת או בבקבוק לחיץ, בכל סוגי המשקלים והגדלים, אשר מסומנים ב-"עדיף להשתמש לפני" מתאריך 02.01.2025 ועד לתאריך 14.04.2025, זאת בשל עקבות מזעריות של חלבוני חלב שנמצאו באחד ממקורות הדבש של יד מרדכי. 


 
בחברה מבקשים להדגיש כי כל מוצרי הדבש בטוחים לצריכה עבור צרכנים שאינם אלרגיים לחלב, ובעקבות פניות שהתקבלו מצרכני דבש האלרגיים לחלב הוחלט בשיתוף עם עמותת יהל, לבצע בדיקות מעבדה בעקבותיהן נמצאו עקבות מזעריות של חלבוני חלב באחד ממקורות הדבש של דבש יד מרדכי .
 
שאריות אלו נובעות ככל הנראה מהדבורים, עקב הזנת הדבורים בחלבוני חלב או המצאות על יד מקורות עם חלב. דבש זה, בו נמצאו עקבות חלבוני החלב , מקורו בחו"ל והוא מהווה חלק מהבלנד שמרכיב את דבש יד מרדכי ביחד עם הדבש הישראלי עקב מחסור קבוע בדבש בארץ. החברה פועלת לאיסוף המוצרים והוספת הסימון "עלול להכיל חלב" .

במקביל, משרד הבריאות פועל לבדיקת הימצאות חלבון חלב בדבש של משווקים נוספים בישראל. משרד הבריאות ממליץ לבעלי אלרגיה לחלב לא לצרוך דבש, מחשש שמכיל רכיבי חלב ברמה מסוימת. הודעות נוספות יצאו לציבור בהמשך עם קבלת עדכונים חדשים. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר