ד"ר עודד גז סרבן הגט המפורסם נכנס הבוקר לכלא

אחרי שהפר צו יציאה מהארץ וברח תוך אימוץ זהות בדויה הבוקר ייכנס עודד גז, סרבן הגט לכלא | השופט עמית מיכלס כתב בגזר הדין: "הנאשם לא ניצל את זכות המילה האחרונה שלו לצורך הבעת צער וחרטה על מעשיו ועל הסבל שגרם"

נועה שטרנברג, חדשות כיפה 04/04/22 08:26 ג בניסן התשפב

ד"ר עודד גז סרבן הגט המפורסם נכנס הבוקר לכלא
עודד גז. ייכנס לכלא, צילום: יחצ

ד"ר עודד גז, סרבן הגט המפורסם במדינה, נכנס הבוקר בשערי בית הסוהר "הדרים" לרצות 17 חודשי מאסר שנגזרו עליו בפועל, ושישה חדשי מאסר על תנאי. המאסר נגזר עליו בגין הפרת צו עיכוב יציאה מהארץ שהוצא נגדו על ידי בית הדין הרבני. למרות הצו עיכוב הוא יצא מהארץ בעזרת דרכון מזויף, וזאת כחלק מניסיונותיו לחמוק ממתן גט לאשתו כפי שבית הדין הרבני חייב אותו לעשות.

גז שב לפני כשנתיים לישראל לאחר ארבע שנים בהן נמלט מרשויות החוק, ואחר שאשתו אותה הוא עיגן במשך שנים קיבלה פסק דין המתיר את נישואיהם. בהחלטת בית הדין הרבני נקבע שלמרות שהאישה כבר אינה עגונה לאחר ביטול הקידושין, ניתן להעמיד את ד"ר גז לדין על הפרת צו שיפוטי

לפני כשש שנים פרסמה אשתו ג', בפוסט ברשתות החברתיות את החלטת בית הדין הרבני להרחיקו מן הציבור בשל סירובו העיקש לתת לה גט. הפוסט פרסם את החלטת בית הדין הרבני הקוראת להרחיקו חברתית, ובאמצעות שימוש ב'הרחקות דרבנו תם' החל קמפיין ציבורי נרחב כנגד גז. בעקבות הפרסום הודח ד"ר גז מתפקידו כמרצה לפיזיקה באוניברסיטה ואף הורחק מקהילתו ברעננה.

נגד גז הוגש כתב אישום על ידי פרקליטות המדינה על הפרת צו עיכוב היציאה מהארץ וזיוף דרכון לצורך התחמקות מחיוב גירושין שהטיל עליו בית הדין. "הנאשם פנה לגורם שאינו ידוע ממנו קיבל בתמורה לסכום של 20,000 ש"ח דרכון מזויף, בו הופיעו פרטיו של אדם אחר לצד תמונת הנאשם. הנאשם הגיע לנמל התעופה בן גוריון כשהוא מחופש לאדם בעל חזות חרדית ובידו הדרכון המזויף ויצא מישראל בטיסה להונגריה", נכתב בגזר דין בית משפט השלום בראשון לציון.

"נסיבות ביצוע העבירות במקרה שלפנינו חריגות בחומרתן. הנאשם לא השלים עם ההגבלות שהטיל עליו בית הדין הרבני בעקבות סירובו המתמשך לתת גט ל-ג', ורקם תוכנית בריחה מהארץ שנועדה לאפשר לו שלא לקיימן מבלי להיענש", כתב השופט עמית מיכלס.

עוד נאמר בגזר הדין כי "הנאשם לא השכיל לנצל את זכות המילה האחרונה שנתנה לו לצורך הבעת צער וחרטה על מעשיו ועל הסבל שגרם ל-ג', אלא התמקד במחירים הכבדים ששילם במהלך הבריחה מהארץ ולאחר שובו ארצה. תמוה כיצד מבקש הנאשם את התחשבות בית המשפט בנזקים שנגרמו לו, כאשר הוא זה שהביא על עצמו את אותם נזקים במו ידיו עת החליט לבצע את העבירות". בסופו של דבר גזר השופט על עודד גז 17 חודשי מאסר בפועל במתקן כליאה "הדרים", שאותם החל לרצות הבוקר.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר