נוהל? מח"ש פתחה בחקירת הירי ברהט על ידי מסתערבי מג"ב

לאחר שאש חיה נפתחה לעבר מסתערבי מג"ב ברהט והלוחמים פתחו באש והרגו את היורה, המחלקה לחקירות שוטרים פותחת בחקירת המקרה. גם לפני ארבעה חודשים פתחה מח"ש בחקירה נגד שוטרים שנטרלו מחבל

חדשות כיפה 15/03/22 10:20 יב באדר ב'

נוהל? מח"ש פתחה בחקירת הירי ברהט על ידי מסתערבי מג"ב
צילום: דוברות המשטרה

לאחר שבמהלך פעילות של לוחמי יחידת המסתערבים ברהט למעצר 2 חשודים ונפתחה אש חיה לעבר הכוחות, הכוחות שהיו תחת סכנת חיים הגיבו בירי, וניטרלו את החשוד החמוש שסיכן את חייהם.

על פי הודעת המשטרה, במקום נתפס האקדח של החשוד יחד עם מחסנית ותחמושת. החשוד פונה לקבלת טיפול רפואי. צוות של מד"א שהגיע למקום נאלץ לאחר טיפול רפואי לקבוע את מותו.

מח"ש פתחה בחקירת המקרה

לפי דיווח של תמיר סטיינמן המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירת המקרה. בן גביר הגיב לפתיחת החקירה: "על סנדק הם לא חקרו, אבל כאשר יורים על שוטרים הם רצים לחקור. צריכים לעשות ניקוי אורוות במח"ש. ח"כ בן גביר הוסיף: "השוטרים שהגנו על חייהם והגיבו בירי, ראויים לצל"ש. לא יעלה על הדעת שמח"ש תפתח בחקירה נגדם".

כזכור, בפיגוע שהתרחש לפני כארבעה חודשים בשער שכם, נעצרו השוטרים שירו במחבל שניסה לדקור יהודי. השניים נחקרו כשעתיים ונשקם נלקח, ולאחר כשעתיים חקירה שוחררו ללא תנאים מגבילים.

לאחר החקירה הזו פרצה סערה תקשורתית וחבר הכנסת סמוטריץ' אמר: "נזכיר שאת השוטרים שהיו מעורבים בגרימת מותו של אהוביה סנדק ז"ל לקח למח"ש ארבעה ימים לזמן לחקירה. מח"ש הוא גוף חולה שסובל מבלבול ערכי מסוכן כמו משרד המשפטים כולו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר