הרפורמה בדואר יוצאת לדרך: אלה הצעדים המשמעותיים

הרפורמה שיזם שר התקשורת יועז הנדל אושרה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. בתכנית: השוק ייפתח לתחרות ותתבצע אכיפה נרחבת על דואר ישראל. "מסירים מגבלות מיותרות, ומייצרים תמריצים אפקטיביים למעבר לשירותים יעילים וחדשניים", אמר הנדל

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 08/03/22 21:13 ה באדר ב'

הרפורמה בדואר יוצאת לדרך: אלה הצעדים המשמעותיים
דואר ישראל, הרפורמה יוצאת לדרך, צילום: Moshe Shai/FLASH90

הכנסת אישרה היום (ג') בקריאה שנייה ושלישית את הרפורמה בדואר ישראל שיזם שר התקשורת יועז הנדל. במסגרת התיקון לחוק יתבצעו מספר שינויים מבניים בשוק שיביאו להגברת היעילות והגדלת התחרות בין הגורמים השונים. 

בין פרטי התכנית: פתיחת שוק המכתבים לתחרות מלאה יאפשר לבעלי היתר לחלוקת דואר להיכנס לתחום פעילות שעד כה היה בבלעדיות חברת הדואר. גמישות ניהולית לחברת דואר ישראל שתגדיל את חופש הפעולה לפתח עסקים נוספים ולהרחיב את השירותים. תינתן גמישות תעריפים לחברת הדואר שתגדיל את התחרות, תוך קביעת מחירי מינימום ומקסימום שיבטיחו מחירים הוגנים לציבור. עיגון סמכויות פיקוח ואכיפה נרחבות על שוק הדואר. הרפורמה המשלימה תכלול את שיפור השירות לציבור תוך הנגשת השירותים בערוצים ישירים ומקוונים חדשניים לכל המעוניינים בכך.

שר התקשורת יועז הנדל אמר: "התיקון שאושר היום בכנסת הוא בשורה ענקית לאזרחי ישראל ולמשק כולו. אנו מסירים מהדואר מגבלות מיותרות, ונייצר בו מנגנוני תמרוץ אפקטיביים למעבר לשירותי דואר יעילים וחדשניים. אני רוצה להודות ליו״ר ועדת כלכלה ח״כ מיכאל ביטון על השותפות ועל הטיפול המסור והמקצועי".

מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן-חורין הוסיפה: "לציבור בישראל מגיעים שירותי דואר איכותיים ומתקדמים. חוק הדואר לא השתנה משנת 2003 וכל הניסיונות לתקנו כשלו. העברנו היום בכנסת רפורמה היסטורית שמקדמת אותנו עוד צעד לשיפור משמעותי בשירות שאנו מקבלים. אנחנו פותחים את שוק המכתבים לתחרות, משחררים את חברת הדואר מכבלי הרגולציה מחד ומרחיבים את כלי אכיפה מאידך. התחרות שתביא הרפורמה בשוק הדואר לצד ההפרטה של חברת הדואר יתנו מענה הוליסטי לאתגרים כיום, ויאפשרו לציבור הישראלי לקבל שירותי דואר מעולים ומתקדמים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר