מלחמה באירופה

גנץ נפגש עם קמלה האריס ורמז: "תודה על הסיוע מול התוקפנות האיראנית"

שר הביטחון נפגש עם סגנית נשיא ארצות הברית בוועידת הביטחון במינכן והבהיר נוכח ההסכם המסתמן עם איראן: "חשוב שבכל הסכם תהיה הקפדה על הפיקוח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 19/02/22 21:40 יח באדר א'

גנץ נפגש עם קמלה האריס ורמז: "תודה על הסיוע מול התוקפנות האיראנית"
האריס וגנץ, , צילום: ללא

שר הביטחון בני גנץ נפגש הערב (שבת) עם סגנית נשיא ארצות הברית קמלה האריס בוועידת הביטחון במינכן, כשאר הנושאים העיקריים שעלו לדיון היו הגרעין האיראני וההסכם המתגבש עם הנשיא אברהאים ראיסי, הצעדים מול הפלשתינים וגם המתיחות בין רוסיה לאוקראינה.

בסיום הפגישה כתב שר הביטחון בחשבון הטוויטר שלו: "קיימתי הערב פגישה חשובה וטובה עם סגנית נשיא ארצות הברית קמלה האריס, שהתמקדה בקשרים האסטרטגיים ושיתוף הפעולה בין המדינות שתורם לביטחון האזור ולביטחונה של ישראל".

"אמרתי לסגנית הנשיא, שאני מודה לארצות הברית ולנשיא ביידן על המחויבות למנוע מאיראן נשק גרעיני, ושיש חשיבות, שבכל הסכם עם איראן תהיה הקפדה על הפיקוח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לרבות המשך החקירה והיעדר סגירה של התיקים הפתוחים".

"בנוסף, הודיתי לה על הסיוע של ארצות הברית לשמירה על היציבות באזור מול התוקפנות שאיראן מגלה בו בעצמה ובאמצעות שלוחיה", רמז גנץ והוסיף: "עוד דנו בצורך לפתח את הסכמי אברהם, במצב באוקראינה, ובהכרח להמשיך ולחזק את הצעדים בוני האמון עם הפלשתינים. בהקשר זה, עדכנתי אותה בשורת צעדים שבכוונתי לנקוט בתקופה הקרובה בכדי לחזק את שיתוף הפעולה עם שכנינו בתחומים הכלכליים והאזרחיים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר