צפו מהמם: להקת דולפינים במפרץ אילת | צפו:

להקה מסוג דולפינן ים סופי תועדה באמצעות רחפן מול חוף הנסיכה באילת. בין חמשת הדולפינים ניתן לראות אמא בוגרת המלווה פרט צעיר ומסייעת לו לעלות לנשום

שמחה ברנס, חדשות כיפה 13/02/22 13:13 יב באדר א'

מהמם: להקת דולפינים במפרץ אילת | צפו:
דולפינים במפרץ אילת, צילום: חן טופיקיאן רשות הטבע והגנים

במהלך פיקוח של פקחי שמורת האלמוגים, נראתה להקה של דולפינים שזוהו כמין דולפינן ים סופי. הלהקה תועדה באמצעות רחפן מול חוף הנסיכה באילת. בין חמשת הדולפינים ניתן לראות אמא בוגרת המלווה פרט צעיר ומסייעת לו לעלות לנשום. 

דפנה פינגולד, ביולוגית ימית ומרכזת תצפיות יונקים ימיים בים האדום, מסרה: "בים האדום ישנם 16 מיני יונקים ימיים (לוויתנאים). 13 הם מיני לוויתני שיניים וביניהם גם מיני דולפינים. אזור המחיה הכללי של הדולפינן הים סופי הוא באזורים טרופיים עד חמים-ממוזגים של האוקיינוס ההודי ומערב האוקיינוס השקט, מדרום אפריקה ועד למפרץ עדן והים האדום. מין זה נצפה בעיקר בקרבת החוף וזה כנראה אזור המחיה המועדף עליו, במים רדודים יחסית. העדפתו למים רדודים אינה כה ברורה במפרץ אילת/עקבה, משום שזהו גוף מים אשר המים העמוקים קרובים לחוף". 

מבנה הים האדום הוא כזה שהמים העמוקים קרובים מאוד לחוף ולכן באזור זה ניתן לראות את המין הזה גם במים העמוקים. דיווחים על להקות של דולפינן ים סופי מדווחות לאורך כל הים האדום, מפרץ אילת/עקבה וסואץ. להקות נצפו גם באזור תעלת סואץ עצמה. גודל ממוצע של להקות ממין זה נע בדרך כלל בין 2-50, אך יש דיווחים של להקות עד 300 פרטים. המצאות של גורים מהמין הזה נצפים לאורך כל השנה, ובאופן כללי, המצאות של גורים מעידה על נוכחות של מזון ובריאות האזור". 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר