חותכים את הבירוקרטיה: תעודות נישואין דיגיטלית

ביוזמת רשות התקשוב הממשלתי במערך הדיגיטל הלאומי ואגף במשרד לשירותי דת, הבירוקרטיה מגיעה לסיומה: קבלת תעודות נישואין דיגיטליות באזור האישי הממשלתי | המערכת זמינה ופעילה וניתן למצוא העתקי תעודות נישואין משנת 1948

חדשות כיפה 03/02/22 18:17 ב באדר א'

חותכים את הבירוקרטיה: תעודות נישואין דיגיטלית
חופה בגוש עציון, צילום: Gershon Elinson/Flash90

עד היום נאלצו אזרחי ישראל המבקשים לקבל העתק של תעודת נישואין שלהם – עבור קבלת משכנתא, רישום לנישואין של בני משפחתם, קבלת אזרחות זרה – להגיע למשרדי המועצה הדתית או למשרד לשירותי דת. מהלך חדש של רשות התקשוב הממשלתי במערך הדיגיטל הלאומי ואגף בכיר טכנולוגיות דיגיטליות מידע וסייבר במשרד לשירותי דת, יאפשר למצוא את העתק תעודת הנישואין באזור האישי באתר my.gov.il.

המהלך חוסך את הבירוקרטיה בטיפול בבקשה, ומעתה השירות זמין לכל אזרח בכניסה לאזור האישי הממשלתי. במשרד לשירותי דת מציינים כי המערכת זמינה ופעילה וניתן למצוא העתקי תעודות נישואין משנת 1948.

מאחורי הפרויקט עומד ליאור אשכנזי, מנהל אגף בכיר טכנולוגיה במשרד לשירותי דת, והרב חזקיהו סאמין מנהל אגף נישואין ורבנים במשרד, ויחידת ממשל זמין ברשות התקשוב הממשלתי. "המטרה שמנחה אותנו היא שיפור השירות לאזרח וצמצום הבירוקרטיה עם קדמת הטכנולוגיה", אמר אשכנזי, "השירות החדש, לצד תוכנת שירת הים ואפליקציית הכשרות אותה פיתחנו לפני כשנתיים, מעמידים את המשרד לשירותי דת בחזית החדשנות הטכנולוגית הממשלתית". 

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, שמעון (מוני) מעתוק, הודה לליאור אשכנזי ולרב חזקיהו סאמין על פיתוח הפרויקט. "עם כניסתי לתפקיד ובהתאם למדיניות השר לשירותי דת, מתן כהנא, אגפי המשרד הונחו לשפר את השירות ולהקל את העומס הבירוקרטי מהאזרח", אמר מעתוק, "מדובר בצעד חשוב ומשמעותי לשיפור השירות לאזרח". 

השר לשירותי דת, מתן כהנא, ברך על השירות ואמר כי המטרה היא לשפר את השירות לאזרח ולשים את האזרח במרכז. "פרויקט זה הוא חלק מרצף של שיפורים שבהם המשרד לשירותי דת מנגיש את שירותיו לאזרח". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר