"תחזור בתשובה" הרב יצחק יוסף תוקף את מתן כהנא: "מתייעץ עם רבנים קטנים שמבלבלים לו את המוח"

הרב הראשי לישראל הגיע לכנס בבנייני האומה, בו לקחו חלק מאות רבנים מהציונות הדתית ומהמגזר החרדי, ואמר: יוצאים למאבק ששנים לא היה כמותו" | על הרפורמה בגיור: "אני חושב שאותם הרבנים המיעוט שבמיעוט אם הם יגיירו אין שום תוקף לגיור הזה"

חדשות כיפה 01/02/22 20:42 ל בשבט התשפב

הרב יצחק יוסף תוקף את מתן כהנא: "מתייעץ עם רבנים קטנים שמבלבלים לו את המוח"
הרב יוסף, הערב, צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

בבנייני האומה התכנסו הערב (ג') מאות רבנים מהציונות הדתית ומהמגזר החרדי, והביעו תמיכה בעד הרבנות הראשית ונגד הרפורמות אותן מבצע השר לשירותי דת, מתן כהנא. איחוד השורות בין החרדים לציונות הדתית הגיע כדי לבשר על אחידות במחשבה נגד הרפורמות. 

הרבנים הרבים תקפו שלושה נושאים: מערכת  הכשרות נפגעת, מערכת הגיור נפגעת ומעמד הרבנות הראשית "נדחק לקרן זווית". בימים שלפני הכנס, קראו הרבנים לציבור להגיע ולחזק את הרבנות הראשית.

הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף הגיע לכנס, ואמר מילים חריפות כנגד השר כהנא ונגד הרפורמות אותן הוא מוביל. "יוצאים למאבק ששנים לא היה כמותו, באים רבנים שנקראים 'רבנים' ומגלים פנים שלא כהלכה. אנחנו מכריזים שההלכה נפסקה כדעת השולחן ערוך ולא חס ושלום כאחרים".

הכנס הערב בבנייני האומה |

הכנס הערב בבנייני האומה | צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

"אני בטוח שהרב קוק זצ"ל, אם היה פה, היה מקים קול צעקה גדולה"

הראשון לציון השתמש במילים חריפות מאוד נגד כהנא: "שר הדתות מתייעץ עם רבנים קטנים שהם מבלבלים לו את המוח. הוא צריך להתעשת. הוא צריך להבין שכל רבני ישראל נתנו בו אמון, כשרות גיור הוא צריך לעזוב את הרבנים הקטנים האלו ולבוא לרבנים גדולים. רבני ערים רבני קהילות. רבנים שהוא מתייעץ איתם אומרים שהגיור מספיק שהוא יהיה מסורתי יעשה קידוש אחר כך ייסע לים, זו עקירת התורה וההלכה. זה כנס לחיזוק התורה הקדושה, לדעת שאנחנו לא זזים ממנה ימים ושמאל". 

הרב יוסף הזכיר את מייסד הרבנות הראשית: "אני בטוח שהרב קוק זצ"ל, אם היה פה, היה מקים קול צעקה גדולה. איך אפשר לגלות פנים בתורה שלא כהלכה? נמצאים כאן כל החוגים כיפות שחורות וסרוגות מהארץ ומהעולם. אנחנו הולכים אחרי הפוסקים שלנו כל הרבנים הראשיים לדורותיהם". 

"אני חושב שאותם הרבנים המיעוט שבמיעוט אם הם יגיירו אין שום תוקף לגיור הזה. כל גר שיתגייר בלי קבלת מצוות אנחנו לא נקבל אותו, יצטרכו שוב לגייר אותם עוד כמה דורות. אנחנו אומרים לשר הדתות אל תלך אחרי העגל, אל תלך אחרי רבנים קטנים, תתעשת. מה שהרסת בכשרות אתה רוצה להרוס גם בגיור? תחזור בתשובה".

צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

נאמני תורה ועבודה: "למרבה הצער הרב יוסף הפך בזיון תלמידי חכמים להרגל"

בתנועת נאמני תורה ועבודה הגיבו לדברי הרב יצחק יוסף: "שוב ראינו הערב את הרב יצחק יוסף מתבטא בזלזול כלפי רבנים שאינם חושבים כמותו. למרבה הצער הרב יוסף הפך בזיון תלמידי חכמים להרגל, אך הערב חכמים רבים נוספים ישבו והאזינו לדבריו מבלי למחות".

בין משתתפי הכנס היה גם הרב שמואל אליהו. "לצערנו, הרב שמואל אליהו הוסיף אש למדורה כאשר הכליל רפורמים עם מסתננים והוציא לעז על רפורמת הגיור כאילו תכניס לישראל מסתננים, דבר שאין לו שום בסיס במציאות. זו העת לתקן את חוק הגיור ולחזק את יהדותה של המדינה". 

יו"ר ועדת מיזמי תשתית לאומיים ושירותי דת יהודיים, חברת הכנסת יוליה מלינובסקי, הגיבה לרבנים: "‏אם הגיור חשוב לרבנים שתוקפים את הרפורמה, הם באמת מעוניינים בטובת מדינת ישראל ולא מעניינים אותם רק השליטה, הכוח והכסף, אני פתוחה להידברות ומוכנה להגיע לכל מפגש אבל, אם המטרה היא אך ורק חתירה תחת מוסדות המדינה אז נדאג להחזיר אותם במהרה חזרה למגדל השן שלהם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר