"בנט ולפיד הפקירו את אזרחי ישראל לגורלם": נתניהו תוקף את הממשלה

ראש האופוזיציה ביקר בבית החולים הדסה עין כרם, ומסר הצהרה קצרה, בה תקף את ראש הממשלה בנט ושר החוץ לפיד: "הממשלה החליטה שנעבור להדבקה המונית של ילדי ישראל - סכנה אמיתית" | בנט: "חזר להפיץ היסטריה וכאוס בכל הכח כהרגלו"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 25/01/22 18:50 כג בשבט התשפב

"בנט ולפיד הפקירו את אזרחי ישראל לגורלם": נתניהו תוקף את הממשלה
נתניהו, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ברקע העליה הגדולה בתחלואת הקורונה בשל ההתפשטות הנרחבת של וריאנט האומיקרון, ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ביקר הערב (ג') בבית החולים הדסה עין כרם. נתניהו מסר הצהרה קצרה לתקשורת, בה תקף את מדיניות ממשלת ישראל בטיפול במגיפה. 

את דבריו נשא נתניהו ממלון Vert בירושלים: "דיברתי עם שורה של מומחים. המסקנה ברורה: ממשלת בנט-לפיד הרימה ידיים, היא פשוט מפקירה את חייהם של אזרחי ישראל. הממשלה שלנו הביאה את ישראל למקום הראשון בעולם ביציאה מהקורונה, הממשלה שלהם הביאה את ישראל למקום הראשון בעולם בנדבקים בקורונה. לזה הם עוד קוראים 'ממשלת הריפוי'. לצערי המצב רק מחמיר. הממשלה איבדה שליטה בארבעה מחדלים ענקיים: חולים קשים, אשפוזים, ילדים, ופרנסה".

  • "קודם כל, מחדל החולים הקשים - מספר החולים הקשים היום הוא מעל 850. תבינו - כשיש למעלה מ-800 חולים קשים בקורונה, זה פוגע בטיפול הרפואי לחולים אחרים. לכן טיפולים נדחים, ניתוחים נדחים, ואנשים מתים בלי סיבה. רק השבוע נפטרו 126 ישראלים, חלקם ממוות מיותר, רק בגלל שבנט לא עושה כלום.
  • המחדל השני, מחדל האישפוזים - אתמול נשבר שיא העומס על בתי החולים מאז תחילת המגיפה. מספר מאושפזי הקורונה הגיע לשיא של כל הזמנים. יש גם לחץ אדיר על הצוותים הרפואיים שעובדים בחסר כי רבים מהרופאים והאחיות נמצאים בבידוד. אני מאוד מקווה שלא נגיע לקריסה, אבל כבר עכשיו אנחנו במצב מסוכן מאוד.
  • המחדל השלישי - ילדי ישראל. למרות העדויות מארצות הברית על מחלות ותסמינים קשים שפוגעים בילדים שחלו באומיקרון, הממשלה החליטה שבעוד יומיים נעבור להדבקה המונית של כל ילדי ישראל. בלי בידודים, בלי אכיפה, בלי בדיקות מסודרות - כולם יידבקו. ואחרי שהילדים ידבקו, וחלקם לצערנו יזדקקו לאשפוז ויסבלו מתופעות לוואי למשך שנים, הילדים ידביקו את צוותי ההוראה, ואחר כך יחזרו הביתה וימשיכו להדביק את אבא ואמא, את סבא וסבתא. זאת סכנה אמיתית. הממשלה הכושלת הזאת צועדת לשם בעיניים פקוחות ובאפס החלטות.
  • המחדל הרביעי - פרנסה. הממשלה שלנו נתנה פיצויים לאזרחים, לעסקים, לעצמאים, ובזכותם יצאנו מהקורונה עם אחת הכלכלות החזקות בעולם. בניגוד אלינו, הממשלה של בנט ולפיד אומרת: 'אין סגר אז לא צריך פיצויים'. אבל כולם יודעים את האמת. יש סגר.  אין בית שאין בו לפחות מאומת אחד. אנשים נפגעים, עסקים קורסים, עצמאים מתרסקים  - והממשלה לא נותנת פיצוי כלכלי, לא נותנת סיוע כספי, לא עושה כלום כי הסגר לא רשמי". 

נתניהו הזכיר דברים שאמר בעבר מספר פעמים: "בממשלה שלנו, כל העולם הגיע ללמוד מאיתנו מה לעשות מול הקורונה, עכשיו כל העולם מסתכל על בנט ולפיד ולומד מה לא לעשות".

ראש האופוזיציה המשיך במתקפה: "בנט ולפיד פשוט הפקירו את אזרחי ישראל לגורלם. ולכן אני מבקש מהציבור - גלו אחריות. שמרו על הילדים שלנו, על סבא וסבתא, על הקרובים לכם. תקפידו על מסיכות, על הגיינה וריחוק חברתי. מי שלא התחסן - שיתחסן. בשביל זה הבאנו את החיסונים, שהם הדבר  הטוב ביותר שקרה פה. הימנעו מהתקהלויות ואירועים מיותרים. שימרו על עצמכם, כי הממשלה הזאת לא שומרת עליכם".

בנט: 

בנט הגיב לדברי נתניהו נגד מדיניות הממשלה: "טוב לראות שנתניהו התפנה מענייניו האישיים וחזר להפיץ היסטריה וכאוס בכל הכוח כהרגלו. אחרי שלושה סגרים, 6,500 ישראלים שמתו, 100,000 עסקים שנסגרו, מיליון מובטלים וילדים שלמדו רק דרך מסכים - אזרחי ישראל אומרים לו - תודה אבל לא תודה. הממשלה בראשותי תמשיך לנהל את המדינה בקור רוח ובאחריות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר