שלג בירושלים: היזהרו מקריסת עצים וחפצים מעופפים

לפי תחזית מזג האוויר יתכן שמחר ירד שלג בירושלים, שוטרי מחוז ירושלים החלו בפעילות והיערכות למזג האוויר הסוער וקוראים לנהגים: כך תשמרו על בטיחותכם בשלג

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 18/01/22 14:37 טז בשבט התשפב

שלג בירושלים: היזהרו מקריסת עצים וחפצים מעופפים
שלג בירושלים, ארכיון., צילום: דוברות המשטרה

בהתאם לתחזית השירות המטאורולוגי, החל מהלילה (ג') ועד ליום חמישי, צפוי לשרור באזור ירושלים מזג אוויר סוער שילווה במשקעים וטמפרטורות נמוכות, ואף ייתכן וירד שלג במקומות הגבוהים בהרי המרכז, בעיר ירושלים ובסביבתה. 

סיכוי לשלג בירושלים החל מהלילה

משטרת מחוז ירושלים נערכת למתן שירות מיטבי לציבור משתמשי הדרך בכבישי הגישה לעיר ירושלים וממנה, בתוך העיר ובישובים הסמוכים. בימים האחרונים, פעלו כוחות המשטרה לטיפול בעשרות מפגעי מזג אויר ברחבי העיר וסייעו לתושבים ומשתמשי הדרך ביחד עם הרשות המקומית ויתר הגופים העוסקים בנושא.

להלן הנחיות והמלצות לציבור:

  • מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.
  • רוחות חזקות עלולות להוביל לקריסת עצים, עמודים וכיו״ב, וכן להתעופפות של חפצים שונים. יש לדווח על כל מפגע מעין זה לרשויות בהקדם.
  • יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות וביצוע פניות חדות.
  • כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים, ולנהוג לאט ובזהירות בפרט כשיש קרה על הכביש עקב סכנת החלקה.
  • יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.
  • שימו לב להולכי רגל- בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.
  • יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש - עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.
  • בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש. יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם פגומים. יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג, וכן לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.


(במשטרה נערכים לשלג בירושלים).

בכל אירוע חריג המצריך התערבות משטרתית מידית - יש לפנות ללא שיהוי למוקד החירום של המשטרה שמספרו 100. כמו כן, ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110. 
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר