התנ"ך מככב ומוחמד בראש: השמות הנפוצים בישראל לשנת 2021

רשות האוכלוסין וההגירה פרסמה את השמות הנפוצים בישראל לבנים ולבנות לשנת 2021. השם מוחמד מוביל בקרב הבנים במגזר הכללי, ובקרב הבנים היהודים - אריאל. ומה קורה בגזרת הבנות?

חדשות כיפה 06/01/22 19:22 ד בשבט התשפב

התנ"ך מככב ומוחמד בראש: השמות הנפוצים בישראל לשנת 2021
צילום: shutterstock

שנת 2021 מאחורינו וזה הזמן לבחון את השמות הנפוצים בישראל. רשות האוכלוסין וההגירה פרסמה היום (ה') עשרת השמות הפופולריים שניתנו לילדים בשנת 2021. בקרב יהודים השמות הנפוצים נלקחו מהתנ"ך. 

בקרב הבנים היהודים השם הפופולרי ביותר הוא אריאל, ומיד לאחריו מופיעים ברשימה: דוד, לביא, רפאל, אורי, דניאל, איתן, נועם, אורי ועומר. בקרב הבנות היהודיות, השם הנפוץ ביותר הוא תמר, ומיד לאחריו מופיעים ברשימה: אביגיל, יעל, אדל, נועה, אלה, ליה, מיה, שירה וליבי. 

אם מסתכלים על המגזר הכללי, מגלים שהשם הנפוץ ביותר בקרב הבנים הוא מוחמד, ומיד לאחריו אדם ויוסף. בקרב הבנות השם תמר מוביל גם במגזר הכללי, ולאחריו מרים ואביגיל.

מה הם השמות הנפוצים במדינת ישראל אי פעם?

בשנה שעברה, לרגל כניסת מדינת ישראל לעשור השמיני שלה, "חדשות 12" בשיתוף הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בדקו ומצאו מה השמות הנפוצים בכל שנה ועשור, והציגו את תהליך שינוי השמות לאורך השנים.

  • בעשור הראשון של שנות החמישים בלטו מעל כולם השמות שמות המלך והמלכה: דוד ואסתר. בשנה השנייה למדינה נדחפה רחל לראש, אך ביתר השנים שלטו בראש ללא עוררין דוד ואסתר.
  • בעשור השני: אסתר ממשיכה להוביל את החצי הראשון של העשור ובגלל זה שומרת על התואר, אך במשך החצי השני השמות מתחליפים בין רחל, רונית איריס ומיכל. לדוד אין מתחרים גם בעשור הזה.
  • בעשור השלישי אין חדש בגזרת הבנים ודוד ממשיך להוביל לעוד עשור שלם, בגזרת הבנות ישנה תחרות בין שתי השמות- קרן ומיכל, אך מיכל מובילה בפער קל.
  • העשור הרביעי מגוון יותר בין שמות הנשים, התחרות היא בין סיוון, שירן, שני עדי, מיטל ומורן שמובילה בפער קטן, ובבנים? ניחשתם נכון דוד חותם ארבעים שנה של ניצחון בלתי מעורער.  
  • בעשור החמישי מתחיל להיות מעניין, דוד מודח ואת העשור החדש כובש דניאל. אצל הבנות יש שוויון בין ספיר לעדן, לשנה האחרונה נכנסת נועה.
  • בעשור השישי המגמה מתחלפת: אצל הבנים הופך להיות מגוון כשיש תחרות צמודה בין אורי ודניאל שמובילים, ונכנסים גם איתי, נועם ושוב דוד. אצל הבנות יש מובילה בלעדית וזוהי נועה.
  • העשור השביעי והאחרון כרגע: בבנים מוביל נועם כמעט ללא עוררין, אך בשנתיים האחרונות דוד חזר להוביל. אצל הבנות העשור ממשיך עם נועה אך באמצע מתחלף לתמר. לסיכום: כמו שניתן לראות לאורך 72 שנות מדינת ישראל דוד הוא המנצח הגדול, ונראה כי הוא עושה קאמבק. אצל הבנות היה מגוון לאורך העשורים, אך מי שצברה את הרצף הגדול ביותר זו נועה. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר