חברת מוריה מסכמת שנה ומתכננת את שנת 2022 | כל הנתונים

חברת מוריה, היא החברה העירונית הגדולה בישראל ואחת מחברות התשתית המובילות בארץ. החברה הודיעה כי אושרה תכנית העבודה לשנת 2022: היקפי ביצוע בסך של כ-2.3 מיליארד שקלים

חדשות כיפה 30/12/21 18:37 כו בטבת התשפב

חברת מוריה מסכמת שנה ומתכננת את שנת 2022 | כל הנתונים
כביש בגין, צילום: חברת מוריה

דירקטוריון חברת מוריה - החברה לפיתוח ירושלים, בראשותו של יו"ר דירקטוריון החברה, ראש העיר ירושלים משה ליאון, אישר אתמול (ד') את תכנית העבודה של מוריה לשנת 2022. חברת מוריה, היא החברה העירונית הגדולה בישראל ואחת מחברות התשתית המובילות בארץ. החברה, הפועלת בירושלים וסביבתה, משמשת כזרוע הביצוע המרכזית של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה.

במסגרת התוכנית שאושרה, מוריה תנהל ותבצע בשנה הקרובה, פרויקטים גדולים של תחבורה, הכוללים בין היתר את המשך הקמת מערך הרכבות הקלות בעיר וכבישים, פיתוח ותשתיות, פיתוח אורבני והקמת מבני חינוך וציבור, בהיקף כספי כולל של כ-2.3 מיליארד שקלים.

יצוין, כי זו השנה השלישית ברציפות שבה מציגה חברת מוריה היקפי פעילות החוצים את רף שני מיליארד שקלים בשנה, ומשקפים ביצועים של מאות פרויקטים הניכרים באופן בולט ברחבי ירושלים.   

בין הפרויקטים המרכזיים בתוכנית העבודה של מוריה לשנת 2022, נכללים הפרויקטים הבאים:

  • ביצוע עבודות התשתית של הרכבת הקלה (אינפרא 1), בשיתוף תוכנית אב לתחבורה : סיום סופי של הארכת הקו האדום (הקו הקיים) , ביצוע מתקדם של הקו הירוק וביצוע של מספר מקטעים של הקו הכחול.
  • פרויקטים של חניוני "חנה וסע" בסמיכות לקווי הרכבת הקלה; הקמת נתיבי תחבורה ציבורית וכן חניונים ומסופים לאוטובוסים; המשך ביצוע פרויקטים בכניסות לירושלים - פרויקט רובע הכניסה לעיר (חניון והפרדה מפלסית שז"ר), פרויקט ההפרדה המפלסית בגבעה הצרפתית ופרויקט הכפלת המנהרות בכביש 60, וכן המשך ביצוע עבודות בכבישים במזרח העיר.
  • הקמת מבני חינוך ומבני ציבור חדשים במערב ובמזרח העיר. מוריה, צפויה למסור לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) שתחל בחודש ספטמבר 2022, 11 מבני חינוך חדשים בעיר ובהם 86 כיתות לימוד חדשות, הכוללות בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום.קידום פרויקטים אורבניים רבים לרווחת תושבי העיר ובכלל זה, פיתוח שכונות כדוגמת שכונת מורדות ארנונה ורמת שלמה, שדרוג רחובות ברחבי העיר, הקמת פארקים, שצ"פים ועשרות גני משחקים, בניית מתקני ספורט ומבני דת ועוד.

צילום: חברת מוריה

משה ליאון , ראש העיר ירושלים ויו"ר דירקטוריון מוריה אמר שמדובר בבשורה ענקית לתושבי ירושלים ובאחד הצעדים החשובים לפיתוח העיר. "תכנית העבודה של חברת מוריה לשנת 2022 תמשיך את מהפכת הבנייה והתשתיות שעוברת העיר ותצעיד אותה כמה צעדים קדימה. אנו ממשיכים  לבנות את ירושלים".

גלעד בר-אדון, מנכ"ל חברת מוריה מסר כי "אישור תכנית העבודה מבטא הלכה למעשה את תנופת העשייה בפעילות החברה בפיתוח ושדרוג העיר ירושלים וכן את יישום מדיניות עיריית ירושלים ומשרד התחבורה בהפיכתה של ירושלים לעיר פורצת דרך ומובילה בישראל בתחומי התחבורה והתשתיות, זאת לצד פיתוח אורבני נרחב והקמת מבני חינוך וציבור חדשים במערב ובמזרח העיר. אנו גאים להוביל מאות פרויקטים המעצבים את פני הבירה, ולקחת חלק מרכזי ומשמעותי בבניינה של ירושלים".(ירושלים)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר