עוד חיסון? עלייה משמעותית בתחלואת שפעת בישראל

במשרד הבריאות מודיעים על תחלואת שפעת חריגה בישראל וקוראים להתחסן כנגד השפעת. "ניתן לקבל את חיסון השפעת יחד עם חיסון הקורונה או בכל מרווח זמנים ממנו", מדגישים במשרד

חדשות כיפה 09/12/21 20:38 ה בטבת התשפב

עוד חיסון? עלייה משמעותית בתחלואת שפעת בישראל
חיסונים נגד שפעת , צילום: David Cohen/Flash90

משרד הבריאות מודיע הערב (ה') כי על פי נתוני המרכז הלאומי לבקרת מחלות, נכון לשבוע האחרון דווחו מתחילת עונת השפעת 280 חולים שאושפזו ו- 20 חולים במרפאות הזקיף שאצלם זוהה נגיף השפעת. רוב החולים נדבקו בנגיף שפעת מסוג A. מאפיון  שבוצע במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות נמצא, שמדובר בנגיף שפעת מסוג A/H3, הכלול בתרכיב החיסון נגד שפעת בעונה זו. 

תחלואה השפעת בארץ בעת הזו כוללת את מגוון הגילאים כולל ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים. הדבר מדגיש את חשיבות התחסנות כנגד שפעת בימים אלו. נגיף השפעת עלול לגרום לתחלואה קשה, כגון דלקת ריאות, סיבוכים אחרים בדרכי הנשימה, ואף מוות.

החיסון מומלץ לכלל האוכלוסייה מגיל 6 חודשים ומעלה. האוכלוסייה בסיכון לתחלואה קשה יותר כוללת נשים בהריון, ילדים מתחת לגיל 5, בני 50 מעלה ובעיקר בני 65 ומעלה, חולים במחלות כרוניות (כמו מחלות לב, ריאה, כליה, ועוד), ומטופלים מדוכאי חיסון (כמו חולי סרטן, מטופלים בסטרואידים, ועוד), אנשים הנמצאים במוסדות סגורים או סגורים למחצה (כגון פנימיות, בתי אבות, בתי חולים לחולים סיעודיים ותשושי נפש, בתי סוהר ועוד).

משרד הבריאות ממליץ להתחסן כנגד נגיף השפעת, ומבקש להדגיש, כי ניתן לקבל את חיסון השפעת יחד עם חיסון הקורונה או בכל מרווח זמנים ממנו.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר