פרשת סרסור הסוהרות: מבקר המדינה הודיע כי יבדוק את הפרשה

בסיור באוניברסיטת אריאל התייחס מבקר המדינה לפרשת סרסור הסוהרות בכלא גלבוע. "תיאורי החיילות שהוצבו על הנעשה בכלא גלבוע צריכים להדליק נורה אדומה. מה שקרה בכלא גלבוע חייב להיבדק", אמר אנגלמן

חדשות כיפה 09/12/21 18:51 ה בטבת התשפב

פרשת סרסור הסוהרות: מבקר המדינה הודיע כי יבדוק את הפרשה
אנגלמן, צילום: כיפה

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן סייר היום (ה') באוניברסיטת אריאל. בשיחה עם סטודנטים לביקורת התייחס המבקר לפרשת ההטרדות המיניות כלפי סוהרות בכלא גלבוע ואמר: "תיאורי החיילות שהוצבו על הנעשה בכלא גלבוע צריכים להדליק נורה אדומה. בביקורת שקיימתי במאי 2020 על יישום החוק למניעת הטרדה מינית, מצאנו שבעוד שכ-153,000 דיווחו כי נפגעו מהטרדה מינית, רק 29 כתבי אישום הוגשו כאשר הטרדה מינית היתה העבירה היחידה או המרכזית שבהם. הדוח העלה ליקויים בטיפול המדינה בנושא ההטרדות המיניות".

אנגלמן הוסיף: "מה שקרה בכלא גלבוע חייב להיבדק. בעייתי עוד יותר אם הסוהרות המוטרדות היו חיילות בשירות חובה. בכוונתי לעשות ביקורת על כל נושא הצבת חיילים וחיילות בשירות חובה במסגרות של המשרד לביטחון פנים - משטרה, שב"ס ומכבי אש. בין היתר נבדוק מה המשימות המוטלות על החיילות והחיילים האלו, המוגנות שלהם בשירות, האם השירות שלהם אפקטיבי. את כל אלה נבדוק גם בעיניים של המשרתים עצמם".

כזכור, אתמול (ד') נפלה הצעת החוק להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא. ההצעה נפלה כאשר 46 התנגדו ו-41 תמכו. ח"כ אופיר סופר יזם את הצעת החוק אך נתקל בקשיים להשיג תמיכה בקואליציה, לרבות מיו"ר הוועדה לביטחון פנים חברת הכנסת מירב בן ארי.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר