פרשת צילום החיילות: מעצרו של סא''ל דן שרוני הוארך בשלושה ימים

סגן אלוף דן שרוני הוא החשוד שנעצר בפרשת צילום החיילות. היום הובא שרוני לדיון בהארכת מעצרו בבית הדין הצבאי בקריה, ודווח כי הוא מוסר את גרסתו לאירועים. בתום הדיון הוחלט על הארכת מעצרו בשלושה ימים נוספים

חדשות כיפה 05/12/21 16:45 א בטבת התשפב

אילוסטרציה, צילום: Yossi Zamir/Flash90
אילוסטרציה, צילום: Yossi Zamir/Flash90

היום הובא סגן אלוף דן שרוני, מפקד בית הספר לנהיגה בבה"ד 6 החשוד בצילום עשרות חיילות, לדיון בהארכת מעצרו בבית הדין הצבאי בקריה. בדיון הוא מסר את הגרסה שלו לאירועים, ובכאן חדשות דווח כי במקום פרצה מהומה כשהחיילות המצולמות התפרצו לעברו. בתום הדיון בקריה הוחלט על הארכת מעצרו בשלושה ימים נוספים.

על פי החשד הוא נהג במשך שנים לתעד בסתר חיילות באמצעות מצלמות שהוסתרו בתחכום בחפצים שונים בחדר. כך למשל, מצלמות הוחבאו במטענים לטלפון הנייד שהיו מחוברים לקיר. עוד חשד שנקשר בו הוא כי נהג להעביר למכשיר הטלפון הנייד שלו תמונות אינטימיות של חיילות ששירתו תחת פיקודו. 

"קבענו במקרים מהסוג הזה עקרון של 'אפס סבלנות' "

בשבוע שעבר הגיע הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, להדלקת נר שלישי של חנוכה עם מפקדות ומפקדים בבית הספר למקצועות הלוגיסטיקה (בה"ד 6). כוכבי קיים שיחה עם מפקדות וחיילות בקרית ההדרכה על רקע העבירות החמורות אותן ביצע שרוני, אשר במקביל למעצרו ולהליך המשפטי המתנהל כנגדו, הוחלט על הדחתו מתפקידו. את הדלקת הנרות קיים הרמטכ"ל יחד עם רב-סמל אור נחמיה, ששיתפה אודות המקרה החמור אותו עברה וחשפה.

הרמטכ"ל אמר שהוא מזדהה עם החיילות וחיזק אותן. "זהו מקרה פסול, חמור ומגונה, והוא מהווה חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כאשר מדובר בקצין ומפקד.  כל צורה של פגיעה מילולית, פיזית או פגיעה בפרטיות היא חמורה ביותר ולא מקובלת. קבענו במקרים מהסוג הזה עקרון של 'אפס סבלנות' ולראייה לכך, הקצין נעצר, הושעה, הודח ויעמוד למשפט בבית הדין".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר