בנט למעצמות העולם: "אל תיכנעו לסחטנות הגרעינית של איראן"

על רקע שיחות הגרעין שיתחדשו היום בווינה, פרסם נפתלי בנט מסר למעצמות העולם שלא להפסיק את הסנקציות הקיימות על איראן: "לאיראן לא מגיע לקבל שום מענקים, שום עסקאות במחיר מציאה ושום הסרת סנקציות בתמורה לאכזריות שלהם"

חדשות כיפה 29/11/21 15:12 כה בכסלו התשפב

בנט, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90
בנט, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ראש הממשלה נפתלי בנט קרא היום (ב') למעצמות שלא להסיר את הסנקציות על איראן. המסר של בנט מגיע על רקע חידוש שיחות הגרעין היום בווינה לאחר חצי שנה של הפסקה.

"היום איראן תגיע למשא ומתן בוינה עם מטרה ברורה: להסיר את הסנקציות, בתמורה לכלום כמעט. לא רק שאיראן תשמור על תכנית הגרעין שלה – הם יקבלו עליה תשלום". פתח ראש הממשלה.

בנט הדגיש בדבריו את הרצון הברור של איראן להשמדת מדינת ישראל: "איראן לא מסתירה את כוונותיה. לפני ימים אחדים, הפיקוד הבכיר של הכוחות המזוינים של איראן הכריז, ואני מצטט: 'לא נסוג מהשמדת ישראל, אפילו לא מילימטר אחד'. רק השבוע המשטר האיראני ירה בבני עמו שלו ברחובות אספהאן כיוון שהעזו למחות על מחסור המים במדינתם. כן, הם ירו באזרחים שלהם כיוון שהיו צמאים. משטר רצחני שכזה אין לתגמל".

"למרות הפרותיה של איראן וחתירתה תחת הפיקוח על הגרעין, איראן תגיע לשולחן המשא ומתן בוינה, ויש כאלה שחושבים שהם זכאים להסרת סנקציות ולמאות מילארדי דולרים שיזרמו למשטר הרקוב שלהם. הם טועים". אומר בנט ופרסם מסר ברור למעצמות העולם: "לאיראן לא מגיע לקבל שום מענקים, שום עסקאות במחיר מציאה ושום הסרת סנקציות בתמורה לאכזריות שלהם. אני קורא לבעלות בריתנו ברחבי העולם: אל תיכנעו לסחטנות הגרעינית של איראן" חתם.

כזכור קיימת דריכות בישראל עם חידוש השיחות בין איראן למעצמות היום בווינה: בישראל חוששים מחזרה להסכם ביניים או מוויתורים שיעשו המעצמות במטרה להגיע להסכם כלשהו. חלק גדול מהמשלחת האיראנית מורכב מאנשי כלכלה, מה שמאותת כי הם רוצים לעסוק בעיקר בסנקציות הכלכליות.

בראיון שהעניק נתניהו אתמול לערוץ 14 החדש, הוא אמר בנושא איראן: "גם במישור המדיני וגם במישור המבצעי מה שקורה עם איראן זה אסון. בנט היה שר ביטחון. לא שמעתי אותו, להפך, שמעתי אותו אומר כי עם ישראל חב תודה לבנימין נתניהו על מה שהוא עשה מול אירן. פתאום הם משנים את זה. קודם כל עובדתית: אלמלא הפעולות שאנחנו עשינו, גם במישור המדיני וגם במישור המבצעי, לאירן מזמן כבר היה ארסנל גרעיני".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר