תו תקן ישראלי הוענק למפעלים פלשתינים ביהודה ושומרון

היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים ומכון התקנים הישראלי העניקו לראשונה תו תקן ישראלי למפעלים פלשתינים ביהודה ושומרון. האלוף רסאן עליאן: "יוכלו להרחיב את הכנסותיהם בצורה משמעותית ולתרום לכלכלת האזור כולו"

חדשות כיפה 29/11/21 14:53 כה בכסלו התשפב

אילוסטרציה, צילום: Flash90
אילוסטרציה, צילום: Flash90

היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים, בראשותו של אלוף רסאן עליאן, בשיתוף עם מכון התקנים הישראלי, קיימה אתמול (א') טקס חגיגי להענקת תו תקן ישראלי לראשונה לארבעה מפעלים פלשתינים מאזור יהודה ושומרון. תווי התקן יאפשרו למפעלים הפלשתיניים למכור את מוצריהם בשווקים הישראליים ובשוק האירופאי.

הטקס, שהתקיים במטה מכון התקנים בתל אביב, הינו תוצאה של עבודת מטה מעמיקה שקודמה בחודשים האחרונים ביחידת המתפ"ש ובשיתוף עם מכון התקנים, במהלכה עברו המפעלים הליך קפדני ובחינה מקיפה כדי להבטיח את תקינותם. זאת כחלק מתכנית רחבה לחיזוק ושיפור הקשרים הכלכליים של מדינת ישראל עם הרשות הפלשתינית, שאושרה ע"י שר הביטחון בני גנץ.

עוד השתתפו בטקס, מנכ"ל מכון התקנים ד"ר גלעד גולוב, ראש המנהל האזרחי תא"ל פארס עטילה, ומפקדים נוספים מהיחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים. כמו כן, נכחו בעלי מפעלים פלסטינים נוספים הנמצאים בעיצומו של התהליך לקבלת תו התקן הישראלי.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף רסאן עליאן: "היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים עשתה היום צעד חשוב ביותר לחיזוק הכלכלה הפלשתינית והישראלית כאחד. במטרה ליצור יציבות ביטחונית, אזרחית וכלכלית באזור כולו, פעלנו בנחישות להשגת תווי התקן למפעלים הפלשתינים, כך שיוכלו להרחיב את הכנסותיהם בצורה משמעותית ולתרום לכלכלת האזור כולו. כולי תקווה כי מפעלים נוספים יסיימו את התהליך ויהיו זכאים גם הם לקבלת תו תקן ישראלי".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר