פרוייקט הסקי הדתי

תקלה באתר משרד הבריאות אפשרה ללא מחוסנים להנפיק תו ירוק

התו הנכסף הופק לכל דורש וההודעות התפשטו ברשתות החברתיות. ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי האפשרות להנפקת התו בוטלה לאור מקרי הזיוף וציינו כי זו עבירה פלילית | אירועי החנוכה מתוכננים להתקיים כרגיל

חדשות כיפה 24/11/21 07:38 כ בכסלו התשפב

התו הירוק, ארכיון , צילום: Miriam Alster/FLASH90
התו הירוק, ארכיון , צילום: Miriam Alster/FLASH90

פירצה לא צפויה גרמה לכך שהתו הירוק הונפק עבור כל דורש, ללא בדיקת החיסון. כידוע, לתו זכאים רק אנשים שעומדים בתנאי משרד הבריאות והם מחוסנים בכל המנות הדרושות או החלימו בזמן האחרון. עם גילוי העניין החלה להתפשט הודעה ברשתות החברתיות למהר ולהנפיק תו מזויף. 

ממטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה נמסר בתגובה: "עם אישור מתווה התיירות בתחילת החודש, הוחלט לאפשר לישראלים שחלו או חוסנו בחו"ל בעבר להנפיק תו ירוק שיהיה תקף למשך חודש בלבד, עד אשר יסדירו את הרישום מול קופת החולים. לאור ריבוי מקרים של שימוש לרעה תוך ביצוע מעשה פלילי לשם זיוף 'תו ירוק' תבוטל אפשרות הנפקה זו".

אמש (ג') החל מבצע החיסונים לילדים באופן רשמי. קופות החולים החלו בפועל לחסן בני 5-11 כבר אתמול, בצל העלייה במקדם ההדבקה. מעל 1,000 ילדים כבר חוסנו, ואלפים אחרים ממתינים לקבלתו. כזכור, החיסון הותאם במיוחד לילדים ומכיל כשליש מהחומר המוזרק לבגירים.

ראש הממשלה נפתלי בנט ליווה את בנו לקבלת החיסון עם פתיחת המצבע ואמר: "אנחנו יוצאים היום למבצע חיסוני הילדים הארצי, קודם כל כדי לשמור על ילדינו. דוד כרגע התחסן. זה גם שומר על ילדינו וגם על ההורים, ועל כל מדינת ישראל. אני קורא לכל הורי ישראל לבוא ולחסן את הילדים - זה בטוח ושומר על הילדים". דוד בנט, בנו, הוסיף: "חשוב להתחסן כדי שהילדים לא יחלו בקורונה וגם כדי שלא ידביקו את ההורים שלהם".

הופעות חנוכה מתקיימות כרגיל

פרויקטור הקורונה, פרופסור סלמן זרקא, אמר בהצהרה לכלי התקשורת כי זהו "יום חג לילדים ולהורים. לצד ההגנה מהנגיף, החיסון נותן מענה לחיים נורמליים". לאחר שראש הממשלה בנט הנחה כי יש לקיים את הופעות חנוכה המתוכננות כרגיל, הסביר זרקא כי יש להגיע להופעות בהתאם למתווה התו הירוק, עם בדיקות אנטיגן למי שלא מחוסן. "ביקשנו מכל הגופים המארגנים להנגיש את הבדיקות בסמוך למופע, תקפידו על המסכות, זה הזמן לחזור להדגיש, הממשלה תמשיך לאפשר לילדים מתחת גיל 12 בדיקות אנטיגן חינם".


(דוד בנט בחיסון).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר