בנט ובר-לב חלוקים בנוגע לאביתר: "הממשלה תוכל למסמס את ההסכם"

רגע אחרי העברת התקציב המחלוקות בממשלה מתחילות לצוץ: השר בר לב סתר את ראש הממשלה נפתלי בנט | במפלגת 'הציונות הדתית' מביכים את בנט עם דיון 40 חתימות "ממשלת בנט-עבאס מחדשת את התהליך המדיני לחלוקת הארץ"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 07/11/21 08:36 ג בכסלו התשפב

בנט ובר-לב חלוקים בנוגע לאביתר: "הממשלה תוכל למסמס את ההסכם"
בנט ויאיר גולן, צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

התקציב עבר וסוגיות המחלוקת בממשלה מתחילות לצוץ. אמש נשאל ראש הממשלה אם יקיים את הבטחת הממשלה להקמת ישיבה באביתר והשיב בחיוב וכבר הבוקר (א') שרים בממשלה מתנערים מההבטחה.

השר לביטחון פנים עמר בר-לב התראיין הבוקר לגלי צה"ל וניסה להתנער מההסכם, "לא חושב שצריך להקים שם ישיבה. יישובים בלתי חוקיים צריך לפנות והפשרה הזו לא נראתה לי כבר אז. יש מספיק דרכים למסמס את הסיכום שהמדינה בסופו של דבר נאלצה לעשות", אמר בר-לב.

ההתבטאות של בר-לב מגיעה פחות מ-12 שעות אחרי שראש הממשלה נפתלי בנט אמר על ההסכם במסיבת העיתונאים לחגיגת התקציב: "אנחנו עומדים מאחורי כל ההסכמים שחתמנו עליהם". באופוזיציה ממשיכים לאגף את ימינה מימין. הבוקר ידונו בוועדת השרים לענייני חקיקה על הצעת החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה. 

כמו כן, מחר יתקיים דיון בנוכחות ראש הממשלה כמתחייב בסעיף 42 לחוק יסוד הממשלה וכפי שמופיע בסעיף 45 לתקנון הכנסת, דיון אותו יזמו חברי סיעת הציונות הדתית. בבקשה לדיון נכתב: "מאז הקמת ממשלת בנט - עבאס חודש התהליך המדיני עם הרשות הפלסטינית. שר החוץ וראש הממשלה החליפי הציג תכנית מדינית בה הוא פורס את אבני הדרך לחידוש התהליך המדיני להקמת מדינת טרור בלב ארץ ישראל, והוא מקדם את התכנית מול מנהיגים זרים, ללא כל התנגדות מצד שותפו בנט.

שרים בכירים וחברי קואליציה נפגשו עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן במטרה לחדש את התהליך המדיני ולהחזיר את הרעיון המסוכן של חלוקת הארץ. מאז הקמת הממשלה אישרה הממשלה מחוות כספיות נדיבות במטרה לחזק את הרשות הפלסטינית, כסף שיעבור לתשלום משכורות מחבלים.

ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון לא הוסדרה למרות הבטחה מפורשת של ראש הממשלה להסדיר אותה בישיבת הממשלה הראשונה בראשותו, וזאת בזמן שבמקביל המאחזים הבדואים בנגב כן מוסדרים, ועשרות אלפי בתים בלתי חוקיים בגליל, בוואדי ערה ובירושלים יחוברו לחשמל רק משום שהם נבנו ע"י ערבים, תוך הפיכת חוק התכנון והבניה לחוק הבניה והתכנון".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר