נפתחה חקירה פלילית נגד גל אוחובסקי: חשד לעבירות מין

המשטרה הודיעה שתפתח בחקירה נגד נשיא ארגון הנוער הגאה בישראל לשעבר. אוחובסקי ייחקר במרחב ירקון אודות שני מקרים של תקיפות מיניות שביצע לכאורה

חדשות כיפה 03/11/21 18:16 כח בחשון התשפב

נפתחה חקירה פלילית נגד גל אוחובסקי: חשד לעבירות מין
גל אוחובסקי, צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

הסערה סביב מי שנחשב לאחד ממנהיגי הקהילה הגאה בישראל, גל אוחובסקי לא דועכת. המשטרה הודיעה הערב (ד') שתפתח בחקירה פלילית בגין שתי תלונות של תקיפות מיניות מצד אוחובסקי. 

הפרשה התפרסמה לראשונה בתחקיר "כאן 11". במרכז התחקיר עומדת עדותו של א', שהותקף לטענתו על ידי אוחובסקי לפני כשנה וחצי. השניים קבעו להיפגש לצורך מפגש מיני עם גבולות ברורים שהופרו מיד.

עדות נוספת היא זו של ב' שנפגש עם אוחובסקי לצורכי עבודה לפני מספר שנים. "ישבנו רחוקים אחד מהשני ופשוט ברגע הוא זינק אליי והתחיל לנשק אותי", הוא סיפר, "ניסיתי להדוף אותו. הוא כפה את עצמו עליי למרות התנגדותי".

כזכור אוחובסקי פרסם בחשבון הפייסבוק שלו התייחסות לפרשה: "חבריי היקרים, בחרתי לכתוב לכם את אשר על ליבי", פתח אוחובסקי. "בכל פעם שנקשר שמם של דמויות ציבוריות בטענות הנוגעות להתנהגות לא ראויה, הייתי מהראשונים שדרשו מהם להתמודד ולהגיב, להתעמת ולעשות חשבון נפש, לגלות אומץ ומנהיגות ולא להתחבא ולהתבצר".

כל מה שדרש מאחרים, חל גם עליו, כתב אוחובסקי. "גם אני, אדם ככל אדם. איני חף מטעויות ויצרים, ואיני נקי משגיאות. לא העליתי בדעתי לפגוע באיש או אישה, לא העליתי בדעתי שפגעתי - מסתבר שטעיתי", כתב אוחובסקי. "כאשר קיבלתי את הטענות כלפיי להתנהגות לא ראויה, התכווצה לי הבטן. חשתי תחושה קשה של אכזבה אישית, מכך שלא הבחנתי בכך בזמן אמת, ובעיקר מועקה גדולה על כך שחברים יקרים שלי לקהילה נפגעו".

לאחר פרסום התחקיר הראשוני נגד אוחובסקי, הגיבה שרת התחבורה מרב מיכאלי לטענות הקשות וכתבה: "טוב עשה גל אוחובסקי שהתפטר והתנצל על המעשים המגונים והאסורים לכאורה שיוחסו לו בתחקיר כאן הערב. כמי שפועלת נגד פגיעה מינית, מקומם שעדויות קשות על מעשים שבמשך שנים אנחנו נאבקות בהם, מיוחסות לו. מזכירה לנפגעים - יש למי לפנות. קו הסיוע לגברים 1203".


(הדיווח על אוחובסקי ב"כאן חדשות", אמש)

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר