"תשבי כאן שלושה ימים ושלושה לילות וזה לא יגמר" | חוק הכשרות הגיע להצבעה בוועדה

הסערה סביב הרפורמה שמבקש להעביר מתן כהנא גרמה למהומה הבוקר, כאשר האיחור של שלמה קרעי גרם למחיקת הסתייגויותיו. לאחר התערבות הייעוץ המשפטי, אושרו הסתייגות המתנגדים, המונות כמה אלפים. יו"ר הוועדה בסרטון הסבר בטיקטוק

שמחה ברנס, חדשות כיפה 26/10/21 11:31 כ בחשון התשפב

ישיבות הוועדה, צילום: נעם מושקוביץ, דוברות הכנסת
ישיבות הוועדה, צילום: נעם מושקוביץ, דוברות הכנסת

רפורמת הכשרות שמבקש להעביר השר לשירותי דת מתן כהנא הגיעה לכדי מעשה, כאשר היום (ג') תתחיל ההצבעה על החוק בוועדה למיזמי תשתית לאומיים מיוחדים ושירותי דת יהודיים בראשות חברת הכנסת של ישראל ביתנו, יוליה מלינובסקי

לוועדה הוגשו 5,000 הסתייגויות, אולם אלו של חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד נפסלו לאחר שאיחר לדיון. קרעי סיפר בדיון כי קיבל איומים מלשכת שר האוצר שאם לא יגיע להסדר בוועדה יוציאו לו הסתייגות אחרות. "חצופים, שערורייה", הוא תקף, "תשבי כאן שלושה ימים ושלושה לילות וזה לא יגמר", הבטיח למלינובסקי שטענה שאף נציג מהליכוד לא נכח בתחילת הדיון. 

לאחר הפסקה והתייעצות, הודיעה יו"ר הוועדה כי הסתייגויות סיעת הליכוד שהוגשו יחזרו להצבעת הוועדה. חבר הכנסת יואב קיש תקף, "אנחנו בדמוקרטיה או בדיקטטורה? קובעים בתחילה דיון לשעה 8 בבוקר כשיודעים שצריך שמונה שעות מסיום המליאה. לא נותנים ביטוי אלא מנצלים את הכוח לרמוס".

בתוך כך, יו"ר הוועדה פרסמה סרטון טיקטוק שלה ובו היא מציגה את הרפורמה, שעיקרה פתיחת השוק לתחרות. 

@yulia_malinovsky

פותחים את הכשרות לתחרות! #רפורמתהכשרות #כנסת #ועדתהרפורמות #politics #עושיםסדרבמדינה #דתומדינה

♬ The Business - Tiësto

מטה המאבק ברפורמת הכשרות מסר בתגובה לסרטון: "סרטון הטיקטוק של מלינובסקי מוכיח שאין לה שמץ של הבנה בתוצאות רפורמת הכשרות שתגרום לעליה מיידית ביוקר המחיה, תוך שהיא לועגת לאלפי עובדים שישארו בקרוב ללא עבודה, ח"כ מלינובסקי הוכיחה הבוקר רמות חדשות של אטימות. במחיר של ריסוק הרבנות בישראל, היא גורמת לפיטורי אלפי עובדים ומצמיחה תאגידים פרטיים ויקרים שיעלו את יוקר המחיה לאזרחי המדינה". 

 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר