7,999 מתים מקורונה | רוב החולים המאושפזים במצב קשה: לא מחוסנים

ביממה האחרונה מתו 16 חולים נוספים מהנגיף הסיני, 380 חולים מאושפזים במצב קשה ומספר המונשמים עלה ל-164. את המנה השלישית של החיסון קיבלו 3,837,477 בני אדם | אמ"ן: "הגל הרביעי בסימן ירידה עקבית ומתמשכת"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 17/10/21 21:00 יא בחשון התשפב

7,999 מתים מקורונה | רוב החולים המאושפזים במצב קשה: לא מחוסנים
מחלקת הקורונה בשערי צדק, שבוע שעבר, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משרד הבריאות עדכן הערב (א') את נתוני תחלואת הקורונה בישראל, מהם עולה כי למרות דעיכת הגל הרביעי, ביממה האחרונה מתו 16 חולים נוספים ומאז פרוץ המגפה מתו בישראל 7,999 בני אדם. אמ"ן: "הגל הרביעי בסימן ירידה". ראש הממשלה נפתלי בנט אמר היום: "אפשר לומר בזהירות שאנחנו מנצחים את גל הדלתא".

על פי הנתונים, מספר המאושפזים במצב קשה ירד ל-380. מנגד, מספר המונשמים עלה ל-164. בישראל ישנם הערב 17,975 חולים פעילים, ומאז פרוץ המגפה 1,316,135 ישראלים הוגדרו כמאומתים לקורונה. באמ"ן אמרו היום: "הגל הרביעי בסימן ירידה - בפתח השבוע, מקדם ההדבקה ממשיך להיות קטן מ-8.0 מזה כחודש ומדדי התחלואה משקפים, בהתאם, ירידה עקבית ומתמשכת". 

את המנה הראשונה של החיסון קיבלו 6,202,961 בני אדם, את המנה השניה 5,699,212 ובמנת הדחף התחסנו 3,837,477 ישראלים. במרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה הדגישו: "הרוב המכריע של החולים במצב קשה הנו חולים לא-מחוסנים ואחריהם מתבלטים - ביחס לגודלם באוכלוסיה - חולים שהנם מחוסנים ללא תוקף. עדיין נותר פוטנציאל משמעותי מאוד של אזרחים בכלל הגילאים, שזכאים להתחסן במנה השלישית אך טרם מימשו את זכותם".

נפלי בנט אמר היום בפתח ישיבתה השבועית של הממשלה כי הגל הרביעי דועך. "בסוף השבוע ירד מספר החולים הקשים בקורונה אל מתחת ל-400 והמגמה החיובית נמשכת. אפשר לומר בזהירות שאנחנו מנצחים את הגל הרביעי, גל הדלתא. אבל זה לא נגמר עד שזה נגמר. אנחנו לא מורדים את הרגל מהגז, אנחנו לא מורידים מסכות".

"לכן, בזמן שאנחנו מנהלים את היציאה ההדרגתית מהדלתא, אנחנו מכינים את התשתית לתרחיש 'אומגה' כשם קוד לווריאנט חדש. כמובן שאנחנו נערכים גם לחורף - לחיבור של שפעת וקורונה. אנחנו לא מקפלים מפקדות, לא סוגרים את פרויקט 'מגן אבות' לשמירה על המבוגרים וממשיכים לדאוג לרצף מלאי החיסונים והבדיקות". 

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר