עם סגולה: יהושוע אינגריסט מצטרף לרשימת זוכי פרס נובל היהודים

חוקר אמריקאי המחזיק באזרחות ישראלית, זכה בפרס נובל לכלכלה לשנת 2021. הוא זכה בפרס לאחר שפיתח שיטה חדשה לניתוח נתונים עם עמיתיו דיוויד קארד וגווידו אימבנס. החוקר מצטרף לרשימה היוקרתית של זוכי פרס נובל יהודים לאורך ההיסטוריה

ינאי קאפח, חדשות כיפה 11/10/21 17:01 ה בחשון התשפב

עם סגולה: יהושוע אינגריסט מצטרף לרשימת זוכי פרס נובל היהודים
פרס נובל, צילום: shutterstock

 ועדת פרס נובל הודיעה היום (ב') על זכייתו של יהושוע אינגריסט בפרס נובל לכלכלה. אינגריסט הוא חוקר אמריקני בעל אזרחות ישראלית, שהתגורר בישראל בין השנים 1982 ל-1985 ולימד בעבר באוניברסיטה העברית בירושלים.הקשר שלו לישראל התבטא בין היתר גם כשהרצה במחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית בין 1991 ל-1996. בנוסף הוא היה פרופסור חבר במחלקה בשנים 1995 ו-1996.

בוועדה נימקו את קבלת הפרס: "ניסויים טבעיים עוזרים לענות על שאלות חשובות לחברה. זוכי השנה סיפקו לנו תובנות חדשות על שוק העבודה והראו אילו מסקנות לגבי סיבה ותוצאה ניתן להסיק מניסויים טבעיים שערכו" אמרו. "גישתם התפשטה לתחומים אחרים וחוללה מהפכה במחקר".

אנגריסט מצטרף ל-208 יהודים שזכו בפרס ובעודו מחזיק גם באזרחות ישראלית, נכנס לרשימה מצומצמת יותר של 13 זוכי פרס נובל אזרחי המדינה. הוא השלישי שמקבל פרס זה בתחום הכלכלה. קדמו לו פרופסור דניאל כהנמן ב2002 , ופרופסור ישראל אומן ב2005.


צפו בבחירה של זוכי פרס נובל לשנת 2021

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר