הנוקמת, הדיקטטור או מנכ"ל פייזר| מי יהיה חתן פרס נובל היהודי?

רשימת המועמדים הסופית לקבלת פרס נובל היהודי או בשמו "פרס בראשית" לשנת 2022 פורסמה היום. רשימת המועמדים של "פרס נובל היהודי" כוללת את מנכ"ל פייזר ,יובל נח הררי ושחקני קולנוע יהודיים

חדשות כיפה 11/10/21 13:59 ה בחשון התשפב

סקרלט ג'והנסון , צילום: shutterstock
סקרלט ג'והנסון , צילום: shutterstock

קרן פרס בראשית מודיעה היום (שני) על רשימת המועמדים הסופיים לקבלת פרס בראשית לשנת 2022 וקוראת לציבור בישראל וברחבי העולם לבחור את הזוכה. חתן הפרס בשנה שעברה היה במאי הקולנוע סטיבן שפילברג.

פרס בראשית הוא פרס שנתי על סך מיליון דולר שזכה לכינוי 'פרס הנובל היהודי' על ידי מגזין "טיים". מטרת הפרס היא להעלות על נס אישים יהודים יוצאים מגדר הרגיל שהערכים על פיהם הם פועלים, וההישגים שלהם, תורמים תרומה משמעותית לאנושות כולה ובפרט מעניקים השראה לבני הדור הבא של העם היהודי.

המועמדים הסופיים לקבלת פרס בראשית לשנת 2022 הם:

• אלברט בורלא (יוון/ארה"ב): מנכ"ל חברת פייזר, החברה שהצליחה לפתח ולהפיץ ביעילות שיא את החיסון לנגיף הקורונה.

• סשה בארון כהן (בריטניה): שחקן, מפיק, במאי ואקטיביסט.

• דיאן פון פירסטנברג (ארה"ב): מעצבת אופנה אייקונית.

 יובל נח הררי (ישראל): סופר ופילוסוף.

• סקרלט ג'והנסון (ארה"ב): שחקנית ואקטיביסטית.

• סרז' קלרספלד (צרפת): פעיל זכויות אדם דגול וצייד נאצים.

סשה ברון כהן בתפקידו "הדיקטטור" צילום: shutterstock 

למעלה מ-200 אלף אנשים מכל העולם הצביעו בתחרות בשנה שעברה , לאחר שלראשונה קרן הפרס אפשרה לכל העם היהודי לקחת חלק בהליך בחירת הזוכה באמצעות קמפיין שרץ ברשתות החברתיות. כך שקולו של העם היהודי הפך לגורם החשוב ביותר בבחירת זוכה הפרס לצד ועדת הבחירה המסורה של הקרן.

גם השנה קרן פרס בראשית מזמינה יהודים מכל העולם להצביע ולהשפיע על בחירת חתן או כלת פרס בראשיתכדי להצביע לחצו כאן.

מייסד ויו"ר קרן פרס בראשית, סטן פולובץ מסר לציבור הרחב: "אנחנו מזמינים את הציבור להשתתף בהליך ההצבעה לחתן או כלת פרס בראשית לשנת 2022 – כדי לבחון את הישגיהם של אישים בולטים בעם היהודי, ולחשוב, לעומק, על משמעות ההישגים האלה – וכיצד היא מעצבת את זהותנו המודרנית כעם. המועמדים הסופיים מייצגים מגוון נרחב של כשרוננות יהודיים – בגיל, מגדר, מיקום גאוגרפי ועיסוק מקצועי. אני קורא לכולם להשמיע קול ולהצביע למועמד הראוי לקבלת פרס בראשית לשנת 2022".

חתני וכלות פרס בראשית לשעבר כוללים את: ראש עירית ניו יורק והפילנטרופ מייקל בלומברג (2014); השחקן, המפיק ואקטיביסט השלום מייקל דאגלס (2015); הכנר הוירטואוז שפועל למען אנשים עם צרכים מיוחדים יצחק פרלמן (2016); הפסל ופעיל זכויות הפליטים סר אניש קאפור (2017); זוכת פרס האוסקר והאקטיביסטית נטלי פורטמן (2018); בעלי הניו-אינגלנד פטריוטס ומייסד הקרן המובילה למאבק באנטישמיות רוברט קראפט (2019); המנהיג הידוע ופעיל זכויות האדם נתן שרנסקי (2020); ובמאי הסרטים סטיבן שפילברג (2021).

כל חתני וכלות הפרס לשעבר העבירו את כספי הזכייה שלהם לנושא פילנטרופי בהתאם לבחירתם האישית. סכום הזכייה על סך מיליון דולר לצד מקורות מימון נוספים נתרמו בשמם ליוזמות שונות.


(פרס בראשית: המועמדויות לזכייה בפרס לשנת 2022).

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר