המשטרה ערערה ובמחוזי יישרו קו: תפילת יהודים אסורה בהר הבית

אחרי שבית המשפט פסק לטובתו של יהודי שהתפלל בהר הבית, השר בר לב התנגד להחלטה ובמשטרת ישראל ערערו ובית המשפט פסק לטובתם | בן גביר: "המתפללים היהודים לא יוכלו לשתוק ויהיה בלאגן"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 09/10/21 20:40 ג בחשון התשפב

המשטרה ערערה ובמחוזי יישרו קו: תפילת יהודים אסורה בהר הבית
עולים לרגל בסוכות, צילום: מנהלת הר הבית

סערת התפילה של הרב אריה ליפו בהר הבית, שבעקבותיה הורחק מהמקום למשך 15 יום ממשיכה לעורר הדים. אחרי הפסיקה הייחודית של שופטת בית משפט השלום בירושלים בלהה יהלום כי התפילה לא הייתה חריגה, השר לביטחון פנים הביע את התנגדותו וערעור המשטרה על ההחלטה התקבל. 

בית המשפט המחוזי קיבל את ערער המשטרה ואסר על תפילת יהודים בהר הבית. זאת לאחר שהשופטת בלהה יהלום אמרה כי המשטרה לא חולקת על כך שליפו, כמו רבים אחרים, מתפלל על בסיס יומיומי בהר הבית ואין בפעילות זו כשלעצמה כדי לעבור על הוראות המשטרה.

ח"כ איתמר בן גביר תקף בחריפות את השר בר לב על רקע החלטת בית המשפט המחוזי בעניין הר הבית , "לשופט מחוזי אין שום זכות למנוע מיהודים להתפלל בהר הבית ואת מדיניות הממשלה בנושא בשנים האחרונות לא ניתן להחזיר לאחור. אם השר בר לב רוצה לשנות מדיניות ולפגוע בזכות היהודים, אני מציע שייקח בחשבון שאם יהודים ישתוללו, זה יהיה על אחריותו. אני מעריך שאם תהיה עוד פגיעה בזכויות היהודים בהר הבית המתפללים היהודים לא יוכלו לשתוק ויהיה בלאגן. מציע לשר לחשוב יותר לפני שהוא מתנהל כמו פיל בחנות חרסינה שיבעיר את המזרח התיכון".


(בן גביר בהר הבית).

ח"כ בן גביר הוסיף: "בית המשפט העליון קבע פעם אחר פעם שיש ליהודים זכות להתפלל על ההר. זו מדיניות הממשלה בשנים האחרונות. יהודים עולים ומתפללים. אמנם, בלי סממנים חיצוניים ויש להצר על כך. אבל בכל מקרה מתפללי ההר לא יקבלו שום שינוי במצב".

מתנועת 'חוזרים להר' מסרו בתגובה: "מה שהתחיל כחזרה בתשובה של מערכת המשפט התגלה כעת כאכזבה גדולה. זו בושה שבית משפט בישראל מצהיר קבל עם ועדה שהוא מונע אך ורק מיהודים להתפלל בעוד הערבים עושים ככל העולה על רוחם ואין פוצה פה ומצפצף".

כזכור, הרב אריה ליפו, נחשב לאחד העולים המוכרים להר הבית, אך בחודש האחרון נקלע לשני עימותים עם המשטרה בעקבות העובדה שנתפס מתפלל בהר הבית, דבר שהביא להרחקתו מההר למשך 15 ימים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר