בני גנץ: "חייבים לשמר את צה"ל כצבא החזק ביותר באזור"

"הברית שלנו עם ארה"ב נשענת על אינטרסים ביטחוניים משותפים ומעל הכל על ערכים משותפים", אמר שר הביטחון באירוע בסוכתו, בניסיון לסיים את המתיחות עם הבית הלבן ברקע אי העברת סיוע החירום לרכישת סוללות כיפת ברזל

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 23/09/21 15:31 יז בתשרי התשפב

בני גנץ: "חייבים לשמר את צה"ל כצבא החזק ביותר באזור"
שר הביטחון, נפגש עם עולים שנלחמו במלחמת העצמאות, צילום: טל עוז, משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ פתח היום (ה') את אירועי "סוכת שר הביטחון" יחד עם שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה וציין 30 שנה לגרעין צבר של תנועת הצופים, בנוכחות עולים שהגיעו ארצה בכדי להשתתף במלחמת העצמאות. 

את דבריו לנוכחים פתח שר הביטחון בציטוט של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל: "דוד בן גוריון אמר פעם בשפה מאוד תכליתית – 'מדינת ישראל לא תהיה פיקניק'. כל מי שחי את אתגרי הביטחון שלנו מבין שהוא צדק. מדרום, מצפון, וממזרח, מקרוב ומרחוק, אויבינו ממשיכים לנסות ולפגוע בנו. לכן עלינו להמשיך לבצר את ביטחוננו, להעמיק את הבריתות שלנו עם העם היהודי בתפוצות, ועם מדינות העולם ובראשן ידידתנו הטובה ביותר ארצות הברית".

גנץ התייחס ליחסים עם ארצות הברית לאור המתיחות וחוסר שביעות הרצון הישראלית מכך שמיליארד הדולר שתוכננו לממן רכישת טילי טמי"ר של וסוללות כיפת ברזל, לא הועברו בשל לחץ של הדמוקרטים. "הברית שלנו עם ארצות הברית, היא תוצר של יחסים עמוקים של מערכות הביטחון, שנשענת על אינטרסים ביטחוניים משותפים ומעל הכל ולפני הכל, על ערכים משותפים. כך היה וכך ימשיך להיות.
לצד היחסים האסטרטגים עם מדינות העולם ועם יהדות התפוצות, אנו חייבים לשמר את צה"ל כצבא החזק ביותר באזור עם האנשים הטובים ביותר שאפשר ובהם אתם, שהגעתם לכאן במטרה לשמור על כך. אז גם אם זה לא פיקניק, נזכור שקיומה של מדינת ישראל, שמירה עליה ועל החזון של מייסדיה, הם צו מוסרי, ערכי ומעשי עבור כולנו. צו שהנחילו לנו הוותיקים שנמצאים איתנו כאן, ואנחנו שממשיכים לשאת אותו הלאה".

גנץ, נפגש עם בוגרי

גנץ, נפגש עם בוגרי 'צבר' רבים, צילום: טל עוז, משרד הביטחון

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה אמרה באירוע כי: "ישנם רגעים מזוקקים שאני מרגישה גאווה ענקית בכל רמ"ח איברי להיות חלק מעם ישראל. היום כשאני רואה אתכם חניכי וחניכות גרעין צבר זהו רגע שכזה. אתם שבחרתם לעלות לישראל ולהתגייס לצה"ל, אתן ואתם ההוכחה שהעם שלנו הוא עם שאולי לא כולו יושב בציון אבל הוא עם שערב זה לזה. אנחנו שמחים בכם צעירים וצעירות ורוצים שתדעו שאתם לא בודדים – אנחנו במשרד העלייה והקליטה ובמשרד הביטחון כאן אתכם ובשבילכם. אני מודה לשר הביטחון בני גנץ על הלב הגדול והפעילות הרבה למען החיילות והחיילים הבודדים ובפרט העולים החדשים. נמשיך לתת לכם החיילות והחיילים העולים גיבוי וסיוע כדי שאתם תוכלו להתרכז במשימתכם גיוס לצה"ל, שמירה על ביטחון ישראל והמשך בניית החיים לאחר הגיוס כאן איתנו בישראל".

גנץ, תמנו-שטה והמשתתפים באירוע "סוכת שר הביטחון",

גנץ, תמנו-שטה והמשתתפים באירוע "סוכת שר הביטחון", צילום: טל עוז, משרד הביטחון

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר