לוחות לסוכה נהיו "חומרי בנייה": הגבלה חדשה על תושבי קומי אורי

תושב שכונת קומי אורי ביצהר שהגיע לפתח השכונה עם לוחות לבניית סוכה לחג, נחסם על ידי שוטרי מג"ב המוצבים במקום במסגרת המצור, שסירבו לאפשר לו להיכנס בטענה כי מדובר ב"חומרי בנייה". ח"כ בן גביר: "במדינה אחרת היו קוראים לזה אנטישמיות"

שמחה ברנס, חדשות כיפה 17/09/21 14:09 יא בתשרי התשפב

לוחות לסוכה נהיו "חומרי בנייה": הגבלה חדשה על תושבי קומי אורי
גבעת קומי אורי, צילום: Sraya Diamant/Flash90

המצור על שכונת קומי אורי: ישי שיינמן, תושב השכונה שהגיע היום (ו') בצהריים לפתח הגבעה שבסמוך ליצהר כשברכבו לוחות לבניית סוכה לחג שיחול בתחילת השבוע הבא, נחסם בידי שוטרי המג"ב המוצבים במקום, אשר סירבו לאפשר לו להיכנס לשטח השכונה בטענה כי מדובר ב"חומרי בניה".

שיינמן הסביר כי מדובר בלוחות לבנית סוכה לימי החג בלבד, וכי בניית סוכה לחג היא צורך דתי הכרחי, ולמרות זאת סירבו השוטרים לאפשר לו להביא את הלוחות לביתו. בסרטון שתועד ברשתות החברתיות נראה אחד התושבים נחסם בידי כוח מג"ב, שלא אפשר לו להכניס אמצעים לבניית הסוכה. 

בקומי אורי תקפו בחריפות את התנהלות המג"ב: "מדובר בשיא חדש של התנכלות חסרת מעצורים כלפי תושבי השכונה", אמרו. "אחרי שנתיים של מצור על השכונה שהופך את חיינו לסיוט מתמשך, ומונע מכל אדם שאינו תושב המקום להיכנס לשכונה - לרבות בייביסיטר או רופא, שוברים במשטרה שיאים חדשים ומונעים כעת מתושבים לקיים את מצוות החג הבסיסיות".

חבר הכנסת יצחק פינדרוס מיהדות התורה אמר בתגובה לאירוע כי מדובר "בניסיון לשבור את רוחם של תושבי קומי אורי". עוד הוסיף, "ענישה ארוכה של תושבים ללא הצדקה, גרמה לכך שבמשטרה איבדו את המצפן ושכחו שיהודים בונים סוכה. מקווה בסייעתא דשמיא שנצליח לפעול להכנסת הדפנות לפני החג". 

יו"ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר, הגיב גם הוא לאירוע ותקף את התנהלות המשטרה: "במדינה אחרת היו קוראים לזה אנטישמיות. השנאה כלפי צדיקי קומי אורי חוצה את כל הגבולות ומלמדת על השלטון שאנו נמצאים בתקופתו. נעשה רבות בשנה זו כדי שתעבור ממשלת זדון מן הארץ, ושכונת קומי אורי תוכל להתפתח ולהיבנות - לא רק בסוכות אלא בעשרות בתים של קבע", סיכם. 

ממשטרת ישראל נמסר: "לצערנו מדובר בניסיון לעורר פרובוקציות מיותרות באמצעות כלי התקשורת. מדובר באזור המוגדר כשטח צבאי סגור על פי צו אלוף הפיקוד, נציין כי התושבים במקום מכירים את הכללים והנהלים לגבי הכנסת ציוד כזה או אחר. נמשיך לשמור על ביטחון אזרחי ישראל ונאחל חג שמח ושנה טובה לכולם". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר