יום האורנגאוטן | בספארי קראו לקופה 'טוקיו', איך הגיב שגריר יפן

יום האורנגאוטן הבינלאומי מצוין היום, בספארי ברמת גן שם נולדה גורה חדשה, במחווה לאולימפיאדה קראו בספארי לקופה הקטנה 'טוקיו' שגריר יפן מיהר להגיב

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 19/08/21 10:27 יא באלול התשפא

יום האורנגאוטן | בספארי קראו לקופה 'טוקיו', איך הגיב שגריר יפן
הקופה טוקיו, צילום: ים סיטון

היום (ה') מציינים ברחבי העולם את יום האורנגאוטן, במטרה להעלאת המודעות למצבם של קופי האורנגאוטן הג'ינג'ים המיוחדים שהולכים ונעלמים מעולמנו. משנה לשנה מספרם של הקופים הללו יורד בשל הרס בתי הגידול לצורך שתילת דקלים להכנת שמן דקל עבור תעשיות שנות.

לפני כחודש נולדה בספארי קופת האורנגאוטן ובהחלטה משותפת שהוביל ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, היא קיבלה את השם טוקיו ונקראה כך בהשראת המשחקים האולימפיים שהביאו לנו כבוד גדול. אנו מקווים כי טוקיו המתוקה תסייע לנו להעלות ביום זה את סיפורם של הקופים המקסימים האלו ואולי תסייע במקצת בעצירת ההכחדה שלהם. 

בשגרירות יפן בישראל הצטרפו אל הספארי ביום החשוב הזה וכבוד שגריר יפן בישראל מר קואיצ'י מיזושימה שלח את ברכתו, השגריר היפני בירך:  "שלום אני רוצה להביע את תודתי לספארי ברמת גן, לראש העיר כרמל שאמה הכהן, ולתושבי ישראל על מתן השם "טוקיו'' לקופת האורנגאוטן שנולדה לאחרונה.

זוהי מחווה מרגשת למשחקים האולימפיים של טוקיו 2020 שהסתיימו בהצלחה זה עתה אצלנו ביפן.
אני מאחל לגורה ולאמה טאנה בריאות, אושר ואהבה. כל המלטה כזאת מרגשת ומסייעת להעלאת המודעות לאורנגוטאן שנמצא בטבע בסכנת הכחדה. אני מקווה שהקופה טוקיו, כמו משחקי אולימפיאדת טוקיו  תהיה סמל של שלום, הצלחה, אושר ותקווה. תודה רבה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר