ביטן הודיע למנדלבליט: מוותר על החסינות

חבר הכנסת מהליכוד הודיע ליועץ המשפטי לממשלה כי לא יבקש חסינות נגד העמדה לדין. עורכי דינו: "החליט להתמודד עם האישומים תוך ביטחון מלא לניקוי שמו" | ביטן מואשם בלקיחת שוחד בסכום של 715,000 שקלים ובעבירות הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס

אלעד הומינר, חדשות כיפה 05/08/21 13:09 כז באב התשפא

ביטן הודיע למנדלבליט: מוותר על החסינות
דוד ביטון, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת מהליכוד הודיע היום (ה') ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כי אינו מתכוון לבקש חסינות מפני העמדה לדין. עורכי דינו, דרור מתתיהו, שרון כהנא ואפרים דמרי מסרו, כי "ח"כ ביטן החליט לא לבקש מהכנסת חסינות בפני העמדה לדין, אלא להתמודד עם האישומים בבית המשפט, תוך ביטחון מלא כי בתום ההליך המשפטי יוכרע שלא נפל כל פסול במעשיו וששמו ינוקה מכל רבב".

בתחילת החודש שעבר הודיעה הפרקליטות על החלטתה להגיש כתב אישום נגד ביטן. מנדלבליט החליט על העמדתו לדין של ביטן בעבירות לקיחת שוחד בסכום הכולל של 715,000 שקלים בשבע פרשות שונות, ובעבירות הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס; אותן ביצע לכאורה במסגרת תפקידיו בעיריית ראשון לציון ובמהלך כהונתו כחבר כנסת וכיו"ר הקואליציה.

מממצאי החקירה עולה: ביטן קיבל שוחד במסגרת תפקידיו הציבוריים השונים

לפני כשמונה חודשים הודיע היועץ המשפטי לממשלה לחבר הכנסת ביטן כי יואשם בשוחד בכפוף לכתב אישום. ביטן מואשם בלקיחת שוחד כספי והבטחה לדירות. פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לח"כ ביטן ולבא כוחו, כי יואשם בעבירות של לקיחת שוחד מבעלי אינטרסים שונים בסך של כ-990 אלף שקל, זכות לדירות ושוחד נוסף בהיקף שאינו ידוע במדויק, וכן בעבירות של בקשות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס, שביצע לכאורה בתשע פרשות שונות בין השנים 2011 עד 2017.

במקביל, החליט מנדלבליט שלא להעמיד לדין את ביטן בשלוש פרשות נוספות בהן נחקר בחשד לעבירות דומות. החקירה הסתיימה לפני כשנה ביחידת להב 433 של המשטרה. הפרשה היא אחת מפרשיות השוחד המסועפות, המורכבות והגדולות שנחקרו בישראל אי פעם.

מממצאי החקירה, עולה כי ביטן קיבל במסגרת תפקידיו הציבוריים השונים, הן בתקופה שבה היה סגן ראש עיריית ראשון לציון והן בתקופה שבה כיהן כח"כ, שוחד כספי וכן הבטחה לקבלת דירות. בתמורה, נטען, הפעיל ביטן את סמכותו, השפעתו ועוצמת קשריו על גורמים שונים. כך, הוביל לשינוי החלטות, מתן היתרים והפחתת תשלומי עירייה.

יחד עם ביטן, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, החליט על העמדתו לדין של ארנון גלעדי, ששימש בתקופה הרלוונטית בתפקידים בכירים בעיריית תל אביב ובהם המשנה לראש העירייה, בעבירות לקיחת שוחד והפרת אמונים. עוד הוחלט על העמדתם לדין של תשעה נאשמים נוספים בפרשה וכן של חברות שבניהולם, בעבירות שוחד, הלבנת הון ועבירות מס, כל אחד לפי חלקו. הודעות על כך נמסרו לבאי-כוחם של המעורבים.

 


 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר