התפרצות הקורונה בנט מציג: הגבלות על קיום חתונות

ראש הממשלה הציג היום את התנאים לקיום חתונות ואירועים ובצעד חריג ביקש שלא להיפגש עם מבוגרים במקומות סגורים. מנכ"ל משרד הבריאות: ייתכן סגר בחגים

חדשות כיפה 15/07/21 21:30 ו באב התשפא

חתונת קורונה , צילום: יוסי אלוני, פלאש 90
חתונת קורונה , צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

עונת החתונות חוזרת אך העלייה החדה בתחלואה לא מאפשרת לקיים אותן כמתוכנן, היום (ה') נפגש ראש הממשלה עם בעלי אולמות ויחד עם שר הבריאות ושרת הכלכלה סוכם על מתווה חדש לקיום אירועים, המסכות חוזרות. לצד המתווה קרא בנט לראשונה שלא להיפגש עם אוכלוסיות בסיכון במרחב סגור.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי ושר הבריאות, ניצן הורוביץ, סיכמו היום על מתווה ה"תו השמח", שיאפשר קיום אירועים במקומות סגורים. המתווה גובש בשיתוף עם נציגי בעלי אולמות האירועים. על פי המתווה, כניסה לאירועים בעלי סיכויי הדבקה גבוהים תתאפשר למחוסנים, מחלימים ובעלי תוצאת בדיקה שלילית.

המתווה יובא לאישור שרי קבינט הקורונה במשאל טלפוני בהקדם וייכנס לתוקף ביום ד׳ הקרוב,ראש הממשלה, במסגרת המתווה כמות המשתתפים לא תוגבל, תחול חובת עטיית מסכות למעט בזמן שתייה ואכילה, חיזוק האכיפה, המהלך ילווה בהסברה לציבור, ההגדרות לאירוע בעל סיכויי הדבקה גבוהים הם: מתקיים במקום סגור, מעל 100 משתתפים, אירוע תחום בזמן, כולל אכילה ושתייה, האירוע מתקיים בעמידה ותנועה וכולל ערבוב בין המשתתפים. האירועים שנכללים בתקנה החדשה הם: חתונות שמחות, הופעות עמידה, מסיבות וכנסים.

הערב התראיין מנכ"ל משרד הבריאות לחדשות 13 ואמר כי: "אני חושב שיכול להיות שנגיע למצב שנגיד צריך סגר, מזה אני חושש, שנגיע למצב שנצטרך להגיד את זה", זה לא יקרה מחר בבוקר ולא בשבוע הקרוב, אבל המצב הזה יכול להגיע בעוד כמה שבועות, ייתכן סגר בחגים". 

אש הוסיף ואמר כי: "היה נכון להוריד בעיניי את המסכות והיה נכון להחזיר. המסכות יישארו להרבה זמן. אני לא רוצה לדבר מעבר לשנה, אבל אני חושב שלשנה הן כן יישארו. החורף לפנינו, תהיה עלייה בתחלואה הכוללת בחורף. כך השימוש בהן יעזור לנו גם בדברים אחרים. עד האביב הבא אני מעריך שנצטרך להשתמש במסכות".

ראש הממשלה בנט הוציא הערב סרטון חריג בו אמר כי הוא ממליץ להיפגש עם סבא וסבתא רק בשטח פתוח מחשש להדבקת מחוסנים שעלולה לסכן אוכלוסיות מסוימות. על מתווה האירועים שהוצג הערב אמר בנט מסר כי: "הוכחנו שברצון טוב ובהידברות מגיעים לפתרונות טובים יותר מאשר ב"הנחתות". מטרתנו היא לאפשר קיום חתונות ושמחות באולמות. אם לא נבצע זאת, החתונות יתקיימו בצורה פיראטית ללא בקרה. מטרתנו היא להגדיר כיצד כן לקיים אותם בעידן המגיפות, עם מינימום פגיעה בענף האירועים ומקסימום הגנה על אזרחי ישראל".

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי אמרה על המתווה כי: "ככל שנגלה יותר אחריות אישית כך נוכל לחיות לצד נגיף הקורונה. אני מאמינה כי הדיאלוג הישיר עם בעלי העסקים יביא לפתרונות יצירתיים אשר יאפשרו לממשלה לקבל החלטות המאפשרות עבודה ואיכות חיים לצד הקורונה".

שר הבריאות, ניצן הורוביץ הוסיף כי: "אנו עושים הכל כדי לשמור על בריאות הציבור, במינימום הגבלות. המתווה החדש יאפשר לכולנו לחיות לצד הקורונה, להמשיך את פעילות ענף האירועים מבלי לסכן את החוגגים. אני מודה למשרד הבריאות על המאמץ לגיבוש המתווה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר