פרוייקט הסקי הדתי

האלופה השנייה בתולדות צה"ל: יפעת תומר-ירושלמי

בפעם השנייה בלבד בתולדות צה"ל סבב המינויים של הרמטכ"ל אביב כוכבי מביא מחזיר את הנשים לצמרת צה"ל. יפעת תומר ירושלמי תהיה האלופה השנייה בהיסטוריה. גנץ: "היא לא תהיה האחרונה"

חדשות כיפה 15/07/21 16:56 ו באב התשפא

יפעת תומר ירושלמי, צילום: דובר צה"ל
יפעת תומר ירושלמי, צילום: דובר צה"ל

שר הביטחון, בני גנץ, החליט היום (ה׳) בהמלצת הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, למנות את תא"ל יפעת תומר-ירושלמי לפרקליטה הצבאית הראשית בצה"ל. טרם המינוי, התייעץ שר הביטחון עם היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט.

עם מינויה תועלה תומר-ירושלמי לדרגת אלוף, והיא תחליף את הפרקליט הצבאי הראשי המכהן אלוף שרון אפק, המסיים קרוב לשש שנים בתפקיד. ירושלמי תהיה האישה השנייה בתולדות צה"ל שמגיע לדרגת אלוף.

שר הביטחון גנץ אמר על המינוי: "תומר-ירושלמי היא קודם כל משפטנית מעולה, בעלת ניסיון ורקע נרחב בכלל התחומים של עשיית הפרקליטות הצבאית. אני בטוח שהיא תמלא את התפקיד באופן מצויין תוך התמודדות עם המשימות המורכבות שעל הפרק, ובהן המשך ההגנה על חיילי צה"ל, על הדין הבינלאומי, וסיוע לדרג המבצעי במילוי תפקידו לפי החוק".

גנץ הוסיף כי: "תא"ל תומר-ירושלמי היא גם אישה פורצת דרך, שקידמה בתפקידה הנוכחי רפורמות חשובות למען נשות הקבע, שמלווה את שילוב הנשים בתפקידי מפתח בצה"ל, ואת הטיפול בהטרדות מיניות. כשר הביטחון, אני גאה למנות אותה לאישה השנייה בדרגת אלוף בצה"ל, ואני בטוח שהיא לא תהיה האחרונה".

שר הביטחון ביקש להודות לפצ"ר אלוף שרון אפק, שביצע את תפקידו באופן מעורר השראה, וסייע רבות לחיזוק הפרקליטות, ולהישגים המבצעיים של צה"ל.

תא"ל תומר ירושלמי מכהנת כיום כיועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, וכיהנה בתפקיד ראש מחלקת ייעוץ וחקיקה בפרקליטות הצבאית וכשופטת צבאית וסגנית נשיאה בבית הדין הצבאי ביפו. היא בעלת תואר שני בהצטיינות יתרה במשפטים מביה"ס למשפט צבאי שרלוטסוויל וירג'יניה, בארה"ב, ותואר שני במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. תומר-ירושלמי תכהן כפרקליטה הצבאית הראשית הראשונה בתולדות צה״ל.


הרמטכ"ל כוכבי. ארכיון.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר