שיקלי מגלה: "לשמאל אין מה לשווק. בשמאל יש עוני רעיוני"

חבר הכנסת גינה את השותפות שבנתה מפלגתו, ימינה, עם מפלגות השמאל מרצ והעבודה, "מפלגות שנגועות בפוסט-ציונות", ותקף את מערכת המשפט: "בדמוקרטיה מהותית הפתק בקלפי הוא אירוע שולי"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 16/06/21 09:46 ו בתמוז התשפא

שיקלי וטאוב, צילום: ללא
שיקלי וטאוב, צילום: ללא

ח"כ עמיחי שיקלי מימינה, הגיע אמש (ג') לאירוע ההשקה של הספרים 'ניידים ונייחים' ו'הסדנה להנדסת תודעה' בהוצאת 'סלע מאיר'. שיקלי תקף את השותפות הפוליטית של מפלגתו עם מרצ והעבודה, את מערכת המשפט הישראלית, ואמר כי נבחרי הציבור איבדו את יכולת קבלת ההחלטות על המתרחש במדינה. את הדברים אמר שיקלי באירוע השקה משותף של הספרים, בהשתתפות הסופרים גדי טאוב וחנן עמיאור. 

"מרצ היא מפלגה פוסט ציונית", קבע שיקלי. "אין שום ספק עם זה. עם העבודה זה קצת מסובך יותר, המפלגה כיום מקדמת אג'נדה פוסט ציונית. וברגע שהיא מקבלת את אבתסאם מרעאנה, על כל מה שאמרה על השואה, על זיכרון יעקב, אתה כבר לא יכול לטעון לזיקה לציונות". 

את השינוי בעמדותיו ביחס לשותפות עם השמאל תלה בקריאת הספר 'ניידים ונייחים': "המושג הכי חשוב בספר הוא ליברליזם אנטי דמוקרטי. זה מונח שמוכר מאפלטון, ה-פילוסוף של יוון העתיקה, הוא אויב מושבע של הדמוקרטיה. בתפיסה שלו דמוקרטיה היא רעיון מעוות. כל פושטק ישפיע על עתיד המדינה? היכולת של אזרח להצביע זו הזכות הליבתית בדמוקרטיה. בדמוקרטיה מהותית הפתק הוא אירוע שולי". 

שיקלי הוסיף בדבריו כי נבחרי הציבור איבדו את יכולת קבלת ההחלטות על המתרחש בישראל: "הזירה הפוליטית היא לא הזירה המרכזית יותר באירוע, אלא הזירה המשפטית. היא מנהלת את האירוע. מישהו היה מדרדר לארבע מערכות בחירות? דינה זילבר אומרת שהמערכת חותרת לעיצוב המציאות. גם שי ניצן אמר את זה. הם מחוללים את האירוע".

"היה ערב אחד, של הסכמי אברהם, ללא ויתורים עם מדינות שמי חלם בכלל, ובאותו ערב יועץ משפטי מגיש כתב אישום שעתיים קודם. אי אפשר לחכות למחר? הטיימינג היה עדות ניצחת למוטיבציה של מנדלבליט לעקר את חגיגיות האירוע".

בסיום האירוע קרא שיקלי לגורמים חוץ פרלמנטריים במחנה הלאומי לקפוץ אל הזירה הפוליטית: "אני חושב שלא מספיק שחקנים יורדים למגרש, בזירה הפוליטית אין מספיק שחקנים שמגיעים למגרש עם מטען אינטלקטואלי. גם ההבנה של הציונות. לימין יש כאלה, הם חזקים ברדיו ובמכוני מחקר, אבל לא נכנסים לכנסת".

הח"כ מימינה פירגן לחברו ממפלגת הציונות הדתית. "קח את שמחה רוטמן, הוא מכונת מלחמה. הקריאה שלי מכאן היא לשמחה רוטמנים, בואו תצטרפו לעשייה הציבורית. בכנסת ניתן נוק אאוט לשמאל. לשמאל אין מה לשווק. בשמאל יש עוני רעיוני".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר